PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Związkowcy z JSW do Pawlaka i Tomczykiewicza: zarząd spółki łamie porozumienie

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
09-01-2012 09:25
Związkowcy z JSW do Pawlaka i Tomczykiewicza: zarząd spółki łamie porozumienie
fot. PTWP

Związki zawodowe działające w JSW wystosowały pisma do wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza.

W piśmie do wicepremiera Pawlaka związkowcy przypominają, że w przededniu upublicznienia JSW na giełdzie, podczas negocjacji prowadzonych w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, zawarto porozumienie zbiorowe. Czytaj: Sławomir Kozłowski, Solidarność JSW: zarząd spółki tylko powiela kłamstwa
W porozumieniu zapisano między innymi, że dotychczasowe warunki umów o pracę pracowników JSW nie ulegają zmianom i nie będą podlegać wypowiedzeniom do czasu zarejestrowania i wdrożenia w życie jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników JSW. Postanowienia porozumienia mają także zastosowanie przy ustalaniu warunków umów o pracę po dniu zawarcia porozumienia.

W porozumieniu zapisano też kontynuację negocjacje nad nowym jednolitym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla pracowników JSW.
Związki w piśmie do wicepremiera Pawlaka wskazały też, że w porozumieniu strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy w dobrej wierze w celu łączenia interesów pracodawcy i pracowników, a w szczególności dążenia do zachowania aktualnych miejsc pracy i rozwoju zakładu.

Zapisano również, że pracodawca zobowiązuje się informować organizacje związkowe o planowanych działaniach strategicznych zakładów.
Ponadto w porozumieniu zapisano między innymi, że pracodawca jest zobowiązany udzielać organizacjom związkowym wszelkich informacji do prowadzenia działalności, w szczególności dotyczących warunków pracy pracowników, wypadków w pracy oraz funduszu płac.

W piśmie do wicepremiera Waldemara Pawlaka Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW wskazuje, że pomimo przyjętych zobowiązań zarząd JSW podejmuje próby nieprzestrzegania zapisów porozumienia we wszystkich wymienionych w piśmie paragrafach.

- Naszym zdaniem jest to próba odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów w funkcjonowaniu spółki. Poważnym problemem jest np. brak realizacji Planów Techniczno-Ekonomicznych w zakresie robót eksploatacyjnych czy przygotowawczych - piszą związkowcy.

Związkowcy na końcu zaznaczają: - Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych działających w JSW reprezentująca ponad 23-tysięczną załogę zwraca się do Pana Premiera o podjęcie działań w celu unormowania przedstawionej sytuacji.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (15)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 427 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP