Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Związkowcy z Jastrzębskich Zakładów Remontowych proszą o pomoc premier Kopacz

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
09-10-2014 13:11

Komitet Protestacyjno-Strajkowy w Jastrzębskich Zakładach Remontowych wystosował list otwarty, który przekazano premier Ewie Kopacz i wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu.

Poniżej prezentujemy treść listu:
"Niżej podpisane organizacje związkowe zwracają się o pomoc w zatrzymaniu kolejnego na Śląsku procesu zwolnień grupowych kilkuset górników zatrudnionych w Jastrzębskich Zakładach Remontowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju ul. Węglowa 4, której stuprocentowym udziałowcem jest Jastrzębska Spółka Węglowa SA, której z kolei większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Na skutek decyzji Ministra Gospodarki jako reprezentanta Skarbu Państwa będącego w dalszym ciągu właścicielem Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA w dniu 30.01.2014r. podjęta została Uchwała nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki pod firmą JSW SA.

W wyżej wymienionej Uchwale właściciel wyraził zgodę na zawiązanie przez JSW SA nowej Spółki pod firmą "JSW Szkolenie i Górnictwo". W uzasadnieniu projektu wymienionej Uchwały (kopia w załączeniu) wymieniono jako korzyści w pkt. 8 ujednolicenie profilu Spółki Jastrzębskich Zakładów Remontowych, tak aby skoncentrowała się wyłącznie na działalności remontowej (obecnie prowadzi również działalność górniczą zatrudniając ok. 500 górników pod ziemią). W pkt. 9 wymienionego uzasadnienia określono skupienie usług okołogórniczych w nowo powstałej firmie, a co za tym idzie likwidację działalności górniczej w Jastrzębskich Zakładach Remontowych Sp. z o.o. W chwili obecnej trwa proces ustalania list osób przeznaczonych do zwolnień, a w dniu 17.10.2014r. Rada Nadzorcza Jastrzębskich Zakładów Remontowych Sp. z o.o. ma zaakceptować zakres pierwszej fali zwolnień grupowych w JZR Sp. z o.o. pisemna prośba do Przewodniczącego Rady Nadzorczej w I kwartale 2014r. z propozycją spotkania w celu omówienia zaistniałej sytuacji spotkała się z brakiem jakiejkolwiek reakcji organów spółki.

W związku z tą sytuacją w imieniu pracowników obawiających się o przyszłość i byt swoich rodzin niżej podpisane związki zawodowe zwracają się z prośbą o podjęcie wszelkich działań, rozpoczęcie rozmów z właścicielami w celu utrzymania dotychczasowych miejsc pracy.

Planowane zwolnienia w JZR Sp. z o.o. nie są podyktowane kryzysem czy złą kondycją finansową firmy (Spółka stale przynosi zyski), lecz polityką narzuconą z góry przez właściciela, jakim jest Jastrzębska Spółka Węglowa.

KOMENTARZE (20)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP