Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Związkowcy JSW do zarządu: dajemy wam ostatnią szansę możliwości podjęcia dialogu

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
11-05-2009 09:16
Związkowcy JSW do zarządu: dajemy wam ostatnią szansę możliwości podjęcia dialogu

Manifestacja zaplanowana na 12 maja jest wyrażeniem dezaprobaty w stosunku do metod postępowania i zarządzania największym przedsiębiorstwem w naszym mieście - zaznaczają w komunikacie związkowcy z JSW.

12 maja 2009 roku o godzinie 9.00 ma się rozpocząć w Jastrzębiu górnicza demonstracja. Jej początek zaplanowano pod kopalnią Zofiówka, skąd związkowcy mają przemaszerować pod siedzibę zarządu spółki.
- Na manifestację zapraszamy wszystkich tych, którym nie jest obojętna przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a także przyszłość naszego miasta - napisali związkowcy w komunikacie sztabu protestacyjno-strajkowego.

Wskazują oni, że manifestacja zaplanowana na 12 maja jest wyrażeniem dezaprobaty w stosunku do metod postępowania i zarządzania największym przedsiębiorstwem w Jastrzębiu. Związkowcy nie kryją, że manifestacja jest skierowana przeciwko zarządowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej, na czele którego stoi prezes Jarosław Zagórowski.

Według związkowców zarząd JSW składa się głównie z ludzi obsadzonych przez polityków z Warszawy. Oni natomiast na zlecenie polityczne chcą doprowadzić do upadłości bardzo dobrze prosperujące przedsiębiorstwo.

- W czasach trudnych wymagana jest konsolidacja sił, współpraca i dialog społeczny. Zaś pracodawca chce doprowadzić do zastraszenia i skłócenia załóg górniczych - napisali związkowcy w komunikacie.

Zaznaczyli również, że prezes Zagórowski swoimi dekretami chce doprowadzić do zubożenia pracowników JSW i ich rodzin, poprzez zniszczenie Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy oraz że chce doprowadzić emerytów i rencistów JSW do pozbawienia ich nabytych praw do deputatu węglowego czy też możliwości skorzystania z pomocy finansowej Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych.

Związkowcy zarzucają też prezesowi Zagórowskiemu, że posługując się działaniami socjotechnicznymi, chce spowodować wśród górników objawy strachu, natomiast swoją arogancją i butą w stosunku do przedstawicieli załóg górniczych, chce sprowokować górników aby wywołali niekontrolowany bunt w JSW, który może okazać się wielkim zagrożeniem dla przedsiębiorstwa. Związkowcy wskazują, że tak sprowokowana sytuacja ma upewnić rząd, że najlepsza firma górnicza i jedna z najlepszych spółek Skarbu Państwa, może znaleźć się na skraju bankructwa z winy działaczy związkowych.

Według związkowców z JSW zarząd spółki dąży tym sposobem do sprywatyzowania, aby za to dzieło mógł otrzymać wielkie premie prywatyzacyjne. Działacze związkowi wskazują, że upadłą firmę można sprzedać szybko za przysłowiową złotówkę i że za ten marny grosz kopalnie JSW chce obecnie nabyć ArcelorMittal oraz chińskie przedsiębiorstwo górnicze.

Komunikat sztabu protestacyjno-strajkowego kończy zdanie: „12 maja 2009 roku o godz. 9.00 ruszając spod pomnika Porozumień Jastrzębskich, chcemy Wam prezesi przynieść do Waszych biur ostatnią szansę możliwości podjęcia dialogu ze stroną społeczną, dialogu z przedstawicielami pracowników jastrzębskich kopalń i przedstawicielami mieszkańców miasta Jastrzębie Zdrój”.

KOMENTARZE (21)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP