Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Związki z JSW do premier Kopacz: niebawem spółka może być bankrutem

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
05-11-2014 09:39
Związki z JSW do premier Kopacz: niebawem spółka może być bankrutem
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Związkowcy z JSW wystosowali pisma do premier Ewy Kopacz oraz wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Wskazują w nich, że obecny kryzys w JSW obciąża jej zarząd.

WRZZ wystosowało dwa odrębne pisma: do premier RP Ewy Kopacz oraz do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego - informując w nich o wynikach przeprowadzonego referendum w dniach 29-30 października 2014 roku.
Strona związkowa potwierdziła, że w referendum uczestniczyli nie tylko pracownicy fizyczni, ale także pracownicy administracji, dozoru oraz kierownictwa kopalń (93 proc. obecnych w pracy).

Związkowcy podkreślają, że tak wysoka frekwencja, jak i też bardzo niskie poparcie Zarządu JSW S.A. (0,76 proc.), a wręcz jego brak - wskazuje, że obecny kryzys w Jastrzębskiej Spółce Węglowej obciąża zarząd JSW i jego błędne decyzje oraz zły sposób zarządzania.

WRZZ podkreśla w swoich pismach, że obecny kryzys JSW nie jest spowodowany - jak w swoich sprawozdaniach podkreśla zarząd spółki - wyłącznie spadającymi cenami węgla i pogarszającymi się warunkami górniczo-geologicznymi, ale przede wszystkim brakiem frontu robót przygotowawczych, złym planowaniem robót wydobywczych, nieodpowiednim zarządzaniem zasobami ludzkimi, brakiem polityki sprzedaży węgla, brakiem wydobywania węgla koksowego i tworzeniem kosztów pozaprodukcyjnych.

Strona społeczna podkreśla w swoich pismach, że swoje opinie opiera nie tylko na wyniku w referendum, ale także po dokładnej analizie realizacji planów techniczno-ekonomicznych w latach 2007-2014 w porównaniu do efektów osiąganych w latach 2004-2006.

WRZZ wnosi do premier Kopacz i wicepremiera Piechocińskiego o rzetelny dialog, oparty na dokładnych analizach warunków zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Aby nie popełniać i nie powielać tych samych błędów. Bo w najbliższym czasie z najlepszej spółki węglowej w Polsce powstanie największy bankrut w Europie. Zatrudniający ponad 36 tysięcy pracowników w całej grupie kapitałowej. A na to zgody społecznej nie ma - zaznaczają związkowcy.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformował niedawna, że z uwagi na obecne warunki rynkowe zarząd spółki zdecydował, że nie będzie przeprowadzał planowanej emisji euroobligacji.

W komunikacie zaznaczono: zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA informuje, że w związku z przeprowadzoną serią spotkań z wybranymi inwestorami instytucjonalnymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz Wielkiej Brytanii na potrzeby planowanej emisji euroobligacji podjął decyzję o nieuruchomieniu transakcji w obecnym terminie, z uwagi na warunki rynkowe.

KOMENTARZE (10)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP