PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Złożono i wycofano wniosek o ogłoszenie upadłości DSS

Autor: ISB
20-02-2012 09:30

Prowadząca działalność gospodarczą Jolanta Makulik złożyła a następnie wycofała wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), podała spółka w komunikacie.

"Zarząd DSS w dniu 16 lutego 2012 r. powziął informacje: o złożeniu w dniu 30 stycznia 2012 roku w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, przez Jolantę Makulik prowadzącą działalność gospodarczą w Raszczycach, wniosku o ogłoszenie upadłości emitenta, oraz o cofnięciu powyższego wniosku w dniu 15 lutego 2012 r." - czytamy w komunikacie.
W I-III kw. 2011 roku spółka miała 59,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,53 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 338,33 mln zł wobec 81,96 mln zł.

Na­le­żą­ca do Dol­no­ślą­skich Su­row­ców Skal­nych spół­ka Su­row­ce Skal­ne Za­chód nie za­pła­ci­ła za ak­cje kupowanych od Skarbu Państwa Ko­palń Su­row­ców Skal­nych ze Zło­to­ryi, mi­mo że ter­min ure­gu­lo­wa­nia płat­no­ści upły­nął 7 paź­dzier­ni­ka 2011 roku, wy­ni­ka z usta­leń „Rzeczpospolitej". Cena za 85% ak­cji wynosi 69,5 mln zł.

„W pią­tek wy­sła­li­śmy do Mi­ni­ster­stwa Skar­bu Pań­stwa py­ta­nie o kro­ki, ja­kie zo­sta­ną pod­ję­te w związ­ku z opóź­nie­niem płat­no­ści. Uzy­ska­li­śmy in­for­ma­cję, że 12 stycz­nia 2012 r. De­par­ta­ment Praw­ny i Pro­ce­so­wy MSP skie­ro­wał prze­ciw­ko spół­ce Su­row­ce Skal­ne Za­chód po­zew z żą­da­niem za­pła­ty ce­ny za ak­cje wraz z od­set­ka­mi usta­wo­wy­mi" – czytamy w Rzeczpospolitej.

Re­sort po­in­for­mo­wał „Rz", że 7 lu­te­go Sąd Okrę­go­wy w War­sza­wie wy­dał na­kaz za­pła­ty w po­stę­po­wa­niu na­ka­zo­wym. Stro­nie po­zwa­nej przy­słu­gu­je pra­wo wnie­sie­nia za­rzu­tów w ter­mi­nie dwóch ty­go­dni od dnia do­rę­cze­nia na­ka­zu.

Mał­go­rza­ta Then, p.o. pre­ze­sa Dol­no­ślą­skich Su­row­ców Skal­nych, przy­zna­je, że ter­min płat­no­ści za ak­cje pry­wa­ty­zo­wa­nej spół­ki mi­nął i wyjaśnia że zgro­ma­dze­nie po­trzeb­nych na to środ­ków w tym mo­men­cie by­ło dla DSS utrud­nio­ne przede wszyst­kim z uwa­gi na za­an­ga­żo­wa­nie w re­ali­za­cję kon­trak­tu na A2. „Dla­te­go pod­ję­li­śmy roz­mo­wy z in­sty­tu­cja­mi fi­nan­so­wy­mi oraz fir­ma­mi z branży, któ­re po­mo­gły­by nam zgro­ma­dzić pie­nią­dze na prze­ję­cie" – powiedziała „Rz".
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

37 527 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

732 045 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 992 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP