Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ziętek, Sierpień 80: obrady WRDS-u, czyli cyrk Solidarności

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
01-03-2017 10:35
Ziętek, Sierpień 80: obrady WRDS-u, czyli cyrk Solidarności
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Solidarność i jej działacze cierpią na efekt niedowartościowania przez własną władzę - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

Jak ocenia Pan obrady dotyczące porozumienia mającego poprzedzać połączenie Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą, które odbyły się 28 lutego w ramach nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego?

- Zgodnie z przewidywaniami był to teatr odgrywany przez Solidarność. Dlatego, że istoty porozumienia nie zmieniono w żaden sposób. A poprawki, które naniesiono, nic nie znaczą, albo są zwykłym oszustwem.

Oszustwem? Co Pan ma na myśli mówiąc o oszustwie?

- Sytuację kopalń Wieczorek i Śląsk. Wygumkowano je z załącznika do porozumienia, ale przeniesiono wraz z datami do biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej, który jest dokumentem jeszcze bardziej wiążącym. Sukces to więc żaden, dlatego, że wszyscy związkowcy biznesplan znają i wiedzą, co w nim jest zapisane.

Wcześniejsze porozumienie z 27 lutego też regulowało kwestie szukania przyszłości dla kopalni Śląsk w ramach nowej spółki.

I była już dyskusja nad technicznymi możliwościami włączenia tej kopalni do kopalni zespolonej Ruda. Solidarność nic zatem tutaj nie osiągnęła. Konia kują, a żaba podstawia kopyta.

Cały ten cyrk w postaci WRDS-u był tylko po to, aby pokazać, że Solidarność i jej paru działaczy jest ważnych.

Podobnie zresztą, jak w przypadku WRDS-ów zwoływanych w sprawie kopalń Makoszowy czy Krupiński - także i ten zwołany w sprawie połączenia KHW z PGG był tylko teatrzykiem dla publiczności.

Oj, coś Pan jest bardzo zazdrosny o tę Solidarność i jej działania.

- To nieprawda. Od początku mówiliśmy, że porozumienie będzie podpisane, bo nie ma innej możliwości. Bez tego porozumienia KHW bowiem upadnie, a ludzie zostaną bez pracy i wypłaty.

Dawno też określiliśmy kształt tego porozumienia i w tej sprawie WRDS nie zmienił nic.

To Solidarność i jej działacze cierpią na efekt niedowartościowania przez własną władzę. Kolejnym tego przykładem jest zachowanie Solidarności w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie przewodniczący tego związku ogłasza, że w piątek 3 marca będzie decyzja w sprawie przyznania nagrody za dobre wyniki wszystkim pracownikom PGG, podając nawet wysokość tej nagrody.

Jakby była to w jakimkolwiek stopniu jego zasługa. Powtarza tylko to, co wcześniej było dyskutowane i prezentowane w nieoficjalnej formie przez zarząd PGG.

Im chodzi tylko o poklask i udawanie, że cokolwiek robią. Nie ma to nic wspólnego z troską o ludzi.

KOMENTARZE (9)


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

33 338 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

723 623 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP