Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zbigniew Madej, KW: zarzuty przewodniczącego Ziętka nie pokrywają się z faktami

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
28-10-2009 10:09
Zbigniew Madej, KW: zarzuty przewodniczącego Ziętka nie pokrywają się z faktami

Przewodniczący Ziętek, wypowiadając się o płacach w Kompanii Węglowej, nie posiada w tej sprawie wystarczającej wiedzy - mówi dla portalu wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompanii Węglowej

Przewodniczący Sierpnia 80 Bogusław Ziętek mówi o skandalicznej polityce płacowej w Kompanii Węglowej. Jak odniósłby się Pan do słów przewodniczącego Ziętka?
- Pan przewodniczący Bogusław Ziętek, wypowiadając się o płacach w Kompanii Węglowej SA, nie posiada w tej sprawie wystarczającej wiedzy.

Wzrost wynagrodzeń dla osób kierownictwa kopalń, po podwyższeniu premii, był niższy niż dla pracowników dołowych.

Należy zaznaczyć, że podwyżce premii dla kierownictwa towarzyszył nie notowany dotychczas, ponad 16-procentowy wzrost wynagrodzeń górników. Podwyżka nastąpiła w drugim kwartale 2008 roku, a nie w chwili obecnej, jak wynika to z wypowiedzi przewodniczącego Ziętka.

Przy podwyższeniu premii został zachowany tryb przewidziany przepisami prawa pracy, co oznacza, że przeprowadzono konsultacje ze stroną społeczną. W sprawie zmian w regulaminie premiowania strona społeczna, w tym również WZZ Sierpień 80, nie wyraziła sprzeciwu. Zmiany te nie zostały więc dokonane po cichu, jak stwierdził to przewodniczący Ziętek.

Ziętek wskazuje, że pracownicy administracji otrzymali znacznie wyższe podwyżki od pracowników dołu i przeróbki.

- Nieprawdziwa jest przekazana przez przewodniczącego informacja o zapewnieniu strony społecznej przez zarząd Kompanii Węglowej, że podwyżki w 2009 roku miały być skierowane wyłącznie do pracowników fizycznych pod ziemią i na powierzchni.

Podpisane w dniu 2 kwietnia 2009 roku Porozumienie Zarządu KW SA ze stroną społeczną wprowadzało dopłaty do dniówki przepracowanej zarówno przez robotników, jak i nierobotników. Przykładowo dla zatrudnionych pod ziemią w wysokości 10 zł/dn. a dla administracji 7 zł/dn. Przypomnę, że porozumienie to podpisał również WZZ Sierpień 80.

Czyli dysproporcje płacowe, o których mówił przewodniczący Ziętek nie miały miejsca?

- Odnosząc się do pokrętnych stwierdzeń przewodniczącego Ziętka odnośnie różnic w kwotowych przyrostach zarobków, należy stwierdzić, że po analizie przyrostów indywidualnych wynagrodzeń na wybranych stanowiskach pracy pod ziemią i w administracji nie stwierdzono różnic, o których mówi przewodniczący.

KOMENTARZE (10)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP