Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Kopeksu o połączeniu z Famurem

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
17-03-2016 16:05
Zarząd Kopeksu o połączeniu z Famurem
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

W opinii Zarządu Kopex S.A. połącznie Grupy Kopex S.A. z Grupą Famur S.A. niesie za sobą wzmocnienie polskiego sektora wytwórców maszyn i urządzeń górniczych oraz dostawców usług na rynku górniczym. Zarząd Kopeksu wystosował oświadczenie. Poniżej prezentujemy jego treść.

Oświadczenie Zarządu Kopex SA w sprawie możliwości przejęcia kontroli nad większościowym pakietem akcji Kopex SA.
W nawiązaniu do raportów bieżących Kopex S.A. nr. 17/2016 i 18/2016 z dnia 17 marca 2016 r. Zarząd Kopex S.A. oświadcza, co następuje.

Długoterminowy trend spadku cen węgla oraz towarzyszący mu spadek nakładów inwestycyjnych w górnictwie jest nie tylko problemem w Polsce, ale stanowi element występującej tendencji na rynkach światowych. Stawia to firmy otoczenia górnictwa przed zupełnie nowymi wyzwaniami.

W opinii Zarządu Kopex S.A. połącznie Grupy Kopex S.A. z Grupą Famur S.A. niesie za sobą wzmocnienie polskiego sektora wytwórców maszyn i urządzeń górniczych oraz dostawców usług na rynku górniczym. Produkty obu grup w znakomitej większości uzupełniają się i dają możliwość zaproponowania odbiorcom kompleksowej oferty w ramach prowadzenia szeroko rozumianych inwestycji w sektorze - od projektowania głównych wyrobisk poprzez wykonawstwo kapitalnych wyrobisk kamiennych po dobór i dostawę optymalnego w danych warunkach wyposażenia eksploatacyjnego i transportowego.

Zarząd Kopex S.A. jest przekonany, że mariaż kapitałowy obu grup jest w obecnej sytuacji najlepszą z możliwości dalszego ich funkcjonowania w warunkach zaostrzonej konkurencji i przy ograniczonym dostępie do finansowania zewnętrznego. Połączenie sił Grupy Kopex S.A. i Grupy Famur S.A. pozwoli nowemu podmiotowi na stabilne funkcjonowanie na rynku krajowym, zapewni również polskiemu górnictwu dostawcę wysokiej jakości maszyn, urządzeń i usług z wyższym potencjałem kapitałowym, większymi możliwościami finansowymi, a także wzmocnionym know-how wynikającym z dotychczasowych doświadczeń.

Fuzja obu firm  zdecydowanie wzmocni ich pozycję konkurencyjną na rynkach globalnych oraz zwiększy możliwości ekspansji międzynarodowej. W wyniku planowanej transakcji powstanie silna i nowoczesna Grupa, która będzie miała realny potencjał, aby ubiegać się o miano światowego lidera w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego.

Biorąc pod uwagę powyższe stanowisko Zarząd Kopex S.A. będzie dążył zgodnie z wymogami prawa do spełnienia przez Spółkę zależnych od niej warunków wejścia w życie umowy z 17 marca 2016 r. między panem Krzysztofem Jędrzejewskim a spółką celową zależną od TDJ SA.”

W imieniu zarządu Kopeksu podpisał się prezes Bogusław Bobrowski.

NA GIEŁDZIE

KOPEX SA [KPX]

kurs:

3.65 PLN 0.00 (0.00%)

Notowania | Analiza techniczna


Fabryka Maszyn Famur SA [FMF]

kurs:

4.06 PLN -0.02 (-0.49%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP