Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Bogdanki: wezwanie Enei jest zgodne z interesem spółki

Autor: wnp.pl (DC)
28-09-2015 19:59
Zarząd Bogdanki: wezwanie Enei jest zgodne z interesem spółki
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Wezwanie na sprzedaż akcji Bogdanki ogłoszone przez Eneę jest zgodne z interesem Bogdanki a zaproponowana cena za jedną akcję odpowiada wartości godziwej spółki – napisano w stanowisku zarządu Bogdanki dotyczącym wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Lubelski Węgiel Bogdanka ogłoszonego przez Enea S.A. 14 września br.

W swoim stanowisku zarząd Bogdanki zwraca uwagę, że Enea nie przedstawiła szczegółowych informacji dot. wpływu wezwania na interes Bogdanki.
- Jednakże biorąc pod uwagę pozycję Enei na polskim rynku energetycznym, dotychczasową współpracę pomiędzy Eneą a Bogdanką, plany inwestycyjne Enei, w tym w szczególności dotyczące modernizacji istniejących oraz budowy nowych bloków energetycznych a także zapotrzebowanie Enei na surowiec dostarczany m.in. przez Bogdankę a także możliwe do osiągnięcia przez Eneę i Bogdankę efekty synergii (w wyniki realizacji wezwania) zarząd stwierdza, iż wezwanie jest zgodne z interesem Bogdanki – napisano w stanowisku zarządu LW Bogdanka.

Zarząd Bogdanki zwraca uwagę, że w wezwaniu Enea nie przedstawiła szczegółowych informacji dot. wpływu wezwania na zatrudnienie w kopalni oraz na lokalizację prowadzenia jej działalności.

- Można domniemywać, że wezwanie nie będzie mieć wpływu na lokalizację działalności Bogdanki czy też na istotną zmianę poziomu zatrudnienia – prognozuje zarząd lubelskiej kopalni.

W stanowisku oceniono, że wszelkie potencjalne korzyści płynące z możliwości funkcjonowania Bogdanki, jako podmiotu zależnego od Enei, które mogą wystąpić zarówno po stronie Enei jak i Bogdanki, wydają się być unikalne dla Enei i dlatego należy je uznać jako synergie specyficzne dla Enei tzn. niedostępne dla innych uczestników rynku.

Zwrócono ponadto uwagę, że cena zaproponowana w wezwaniu w wysokości 67,39 zł za jedną akcję jest równa średniej ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu z okresu 6 miesięcy poprzedzających datę wezwania.

- Zarząd Bogdanki stwierdza, że jego zdaniem, cena proponowana w wezwaniu jest zgodna z wymogami ceny minimalnej określonymi w art. 79 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu i odpowiada wartości godziwej spółki – czytamy w stanowisku.

Zarząd Bogdanki podkreśla przy tym, że jego stanowisko nie stanowi rekomendacji dot. nabywania lub sprzedaży akcji.

- Każdy z akcjonariuszy spółki powinien dokonać własnej oceny warunków wezwania, w tym zasięgnąć porady u swoich doradców posiadających właściwe kwalifikacje w celu podjęcia decyzji dotyczącej odpowiedzi na wezwanie. Decyzja o sprzedaży akcji Bogdanki w odpowiedzi na wezwanie powinna być samodzielną decyzją każdego akcjonariusza – napisał zarząd Bogdanki.

KOMENTARZE (25)




SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP