Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych: nowa strategia - nowe zadania i możliwości

Autor: wnp.pl (JD)
07-02-2018 12:20 |  aktualizacja: 07-02-2018 12:17
Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych: nowa strategia - nowe zadania i możliwości

Przed ZGRI nowe wyzwania i poszerzony zakres działalności.

Fot. arch.

Należący do Polskiej Grupy Górniczej Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych przyjął nową strategię opierającą się na poszerzeniu i jednoczesnym ukierunkowaniu działalności zakładu, zmierzając do prowadzenia specjalistycznych robót górniczych, których kopalnie nie są w stanie wykonać własnym sumptem oraz robót nietypowych wykonywanych okresowo, a przy tym strategicznych dla danych kopalń.

 • Strategia przewiduje między innymi utrzymanie i rozwój dotychczasowego potencjału w zakresie drążenia wyrobisk korytarzowych. 
 • W nowej strategii przewidziano również wyselekcjonowanie specjalistycznych brygad/oddziałów i systematyczne przyjmowanie do realizacji zleceń w zakresie górniczych robót specjalistycznych.
- Utworzyliśmy i planujemy także rozszerzenie działalności w strukturach ZGRI nowego pionu pod nazwą Dział Usług Górniczych, który zajmowałby się szeroko pojętą profilaktyką związaną z odmetanowaniem kopalń. Ważnym elementem strategii jest też utworzenie w pionie górniczym nowego oddziału do prowadzenia prac zbrojeniowo-likwidacyjnych - zaznacza Edward Paździorko, dyrektor Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych, cytowany w magazynie wydawanym przez Polską Grupę Górniczą.

Dyrektor Edward Paździorko wskazuje przy tym, że ważne jest też poszerzenie działalności Oddziału Robót Szybowych o realizację specjalistycznych zadań - związanych między innymi z remontem wyposażenia szybów, wymianą rurociągów, opuszczaniem kabli energetycznych i teletechnicznych, z przygotowaniem tras kablowych oraz ich przekładką, konserwacją wież szybowych, remontem i likwidacją urządzeń wyciągowych, a także - w perspektywie - wymianą lin szybowych.

Czytaj także: Polska Grupa Górnicza: pokazujemy inwestycje w poszczególnych kopalniach

W nowej strategii - wskazują w magazynie wydawanym przez PGG - przewidziano również wyselekcjonowanie specjalistycznych brygad/oddziałów i systematyczne przyjmowanie do realizacji zleceń w zakresie górniczych robót specjalistycznych (kotwienie, torkretowanie, przebudowy skrzyżowań, czy wnęki).

Istotny będzie zakres działalności dotyczący odmetanowania kopalń. Przygotowuje on fronty ścianowe pod kątem wczesnego ich odgazowania, poprawia efektywność ujęcia metanu, wpisując się jednocześnie w politykę maksymalnego wykorzystania metanu dla celów gospodarczych. 

Dla uzyskania dobrych wyników prac prowadzonych przy odmetanowaniu - zaznaczył dyrektor Paździorko w magazynie wydawanym przez PGG - niezbędny staje się zakup specjalnych wiertnic wraz z wyposażeniem, dający podstawę do oszacowania żądanych efektów związanych z wykonywaniem wierceń kierunkowych przy wykorzystaniu silników wgłębnych (szacunkowy koszt jednej wiertnicy z wyposażeniem ok. 3 mln zł). 

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

35 734 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 008 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP