Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wzrost przychodów i zysku Famuru w pierwszym półroczu

Autor: wnp.pl (DC)
31-08-2012 15:14
Wzrost przychodów i zysku Famuru w pierwszym półroczu
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Famur SA osiągnął w pierwszym półroczu 2012 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 723 mln zł, czyli o 79 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Wartość zrealizowanych oraz podpisanych w roku 2012 umów eksportowych przekroczyła na dzień publikacji raportu 270 mln zł co stanowi ponad 2 razy wyższy poziom niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego zwiększył się o 86 proc. – do 131 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł 184 mln zł.
W II kwartale 2012 roku Famur SA odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie 401,6 mln zł, a wynik netto przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego za ten okres wyniósł 78,4 mln zł.

- Wyniki finansowe za I półrocze 2012 roku potwierdzają silną pozycję Famuru na światowym rynku maszyn górniczych. Jesteśmy w stanie dostarczyć klientom wszystkie urządzenia potrzebne do wydobycia węgla – od przodka ściany wydobywczej, aż na samą powierzchnię. Kompleksowość oferty Famuru doceniają krajowi i światowi kontrahenci. Kładziemy duży nacisk na ekspansję na światowych rynkach. W I półroczu zrealizowaliśmy dostawę dla czeskiego OKD oraz rozpoczęliśmy realizację kontraktów dla odbiorców w Meksyku i Rosji. W III kwartale realizować będziemy kontrakt dla JSC ArcelorMittal Temirtau w Kazachstanie. Można zatem oczekiwać dalszego wzrostu sprzedaży eksportowej. Realizacja tych umów pozytywnie wpływa i będzie wpływać na osiągane przez nas wyniki. W maju 2012 zwiększyliśmy także nasze moce produkcyjne w segmencie obudów zmechanizowanych i przenośników zgrzebłowych, dzięki przejęciu 100 proc. udziałów Zakładu Maszyn Górniczych Glinik, co pozwoli nam jeszcze bardziej zintensyfikować skalę przyszłej działalności – mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu Famur SA.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP