PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wojciech Kowalczyk pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
18-11-2014 14:59
Wojciech Kowalczyk pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa
Fot. MSP

Wojciech Kowalczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa został pełnomocnikiem do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego - dowiedział się portal wnp.pl.

Rada Ministrów wydała 18 listopada br. rozporządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, przedłożone przez ministra gospodarki, o czym informował portal wnp.pl: Będzie pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa
Jak się dowiedzieliśmy, pełnomocnikiem został Wojciech Kowalczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Do jego zadań należeć będzie inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie działań z wynikających z restrukturyzacji sektora węgla kamiennego.

Pełnomocnik będzie przedstawiał Radzie Ministrów, w porozumieniu z ministrem gospodarki, półroczne sprawozdania z działalności.

Jak poinformował minister gospodarki, Janusz Piechociński, w ciągu kilkunastu dni nowy pełnomocnik ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie przedstawi zmodyfikowany program naprawczy dla Kompanii Węglowej. Jak dodał, Wojciech Kowalczyk przedstawi zmieniony program także stronie związkowej.

"Pełnomocnik dostał też pełne kompetencje (...) i będzie kontynuował działania rządu (w zakresie naprawy górnictwa - PAP), powoła też stosowny zespół w skład którego wejdzie kilku wiceministrów" - powiedział.

Piechociński zapewnił, że nie są zagrożone świadczenia pracownicze w Kompanii Węglowej i poinformował, że premier Ewa Kopacz przyjęła od związkowców spółki zaproszenie na Śląsk. "Pani premier przyjęła zaproszenie od strony związkowej i reprezentantów pracowników (KW) na Śląsk" - powiedział. Sprecyzował, że spotkanie takie powinno odbyć się w najbliższym możliwym terminie, w ciągu 2-3 tygodni.

Wojciech Kowalczyk jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). W latach 1995-2001 oraz 2004-2010 pracował w Banku Handlowym, odpowiadając m.in. za aktywność banku na krajowych i międzynarodowych rynkach finansowych oraz na rynku dłużnych papierów wartościowych.

Od lutego 2001 do października 2004 dyrektor Rynku Papierów Dłużnych w Merrill Lynch International London. Odpowiedzialny za działania banku na polskim i węgierskim rynku walutowym oraz rynku papierów dłużnych i instrumentów pochodnych związanych z ryzykiem stopy procentowej i kursu walutowego.

KOMENTARZE (13)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 427 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP