PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wiceprezes Kosiński odpiera zarzuty Kolorza

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
29-06-2007 11:41
Wiceprezes Kosiński odpiera zarzuty Kolorza

Artur Kosiński, wiceprezes Kompanii Węglowej podkreśla, że jej zarząd traktuje stronę społeczną z należnym szacunkiem. - Wymagamy tego samego od drugiej strony - mówi Artur Kosiński, odnosząc się do wypowiedzi szefa górniczej Solidarności Dominika Kolorza.

Szef górniczej Solidarności Dominik Kolorz w rozmowie z portalem wnp.pl stwierdził, że górnicze związki są źle traktowane przez zarządy spółek węglowych, a już najgorzej przez zarząd Kompanii Węglowej.
Wiceprezes Kosiński zaznacza, że na każde wątpliwości, czy zarzuty zarząd KW SA jest gotów odpowiedzieć.

- I to robimy, również publicznie, chociażby w portalu wnp.pl - mówi wiceprezes Kosiński. - Być może to jest nowością dla pana Kolorza. Niestety, to zarząd Kompanii jest wielokrotnie traktowany przez pana Kolorza źle i niepoważnie, choć na to nie zasługuje. Jesteśmy gotowi wszystkie wątpliwości wyjaśnić, przestrzegając ustawy o związkach zawodowych. Nic nie będziemy robić zakulisowo i w ciepełku gabinetowych dysput. Dotyczy to chociażby sprzedaży majątku kopalni Bolesław Śmiały, za czym prawie jednogłośnie wypowiedziała się jej załoga, w tym reprezentowana przez związek zawodowy Solidarność. W tym wypadku takie rozstrzygnięcie nie jest zgodne z wolą pana przewodniczącego Kolorza.

Wiceprezes Kosiński podkreśla, że szef górniczej Solidarności Dominik Kolorz doskonale zna przyczyny strat finansowych Kompanii Węglowej. Według Kosińskiego wystarczy podsumować owe straty poniesione z przyczyn geologiczno-górniczych w kopalniach Halemba, Anna-Rydułtowy czy Bobrek- Centrum.

- Z przyczyn od nas niezależnych są one znacznie wyższe od owych ponad stu milionów złotych - podkreśla wiceprezes Kosiński. - Należy dodać do tego również płatności zobowiązań przejęte po byłych spółkach węglowych ponoszone przez KW SA. Mogę jednak Pana przewodniczącego Kolorza zapewnić, iż cały rok Kompania zakończy dodatnim wynikiem finansowym. A owe zmiany organizacyjne, którymi tak się niepokoi pan Kolorz, już przynoszą Kompanii wielomilionowe oszczędności.

Wiceprezes Kosiński wskazuje, że te korzyści dotyczą zmian systemu ubezpieczeń majątku kopalń i od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zlecania obsługi bocznic kolejowych. Na tych operacjach zarabiały dotychczas zewnętrzne spółki, a traciła Kompania. Teraz to uległo zmianie.

- Kolejny przykład to dealerzy - wylicza Artur Kosiński. - Poprzedni zarząd z nich zrezygnował, co skutkowało katastrofą w sprzedaży węgla grubego i średniego. Teraz te zaszłości nadrabiamy, do tego stopnia, że sprzedaż tych sortymentów węgla osiągnęła w maju tego roku poziom ponad 230 tysięcy ton. O takiej sprzedaży na początku roku, bez dealerów, mogliśmy tylko pomarzyć. Oczywiście, nie twierdzimy, że wszystko w Kompanii jest super. Tak nie jest. Ale prosiłbym pana Kolorza o minimum obiektywizmu.

Wiceprezes Kosiński podkreśla, że w pierwszej kolejności zarząd KW SA będzie się troszczyć o interes spółki i jej załogi, a tym samym swego właściciela, czyli Skarbu Państwa. - I w tej kwestii nie ma zapewne różnicy zdań między mną, a panem Kolorzem - podsumowuje wiceprezes Kosiński.

Zobacz również:

Dominik Kolorz: źle się dzieje w spółkach węglowychSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP