Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Węglokoks nadal chce Remag, podobnie jak związany z Famurem TDJ Investments

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
11-10-2010 12:20
Węglokoks nadal chce Remag, podobnie jak związany z Famurem TDJ Investments

TDJ Investments zabiega o Remag, także Węglokoks nadal jest zainteresowany jego nabyciem - dowiedział się portal wnp.pl.

Wydawało się, że sytuacja Remagu wraca do punktu wyjścia. Jednak wygląda na to, że Remag może trafić pod skrzydła Węglokoksu, który ma już dogadaną umowę społeczną z załogą Remagu.
Swą ofertę na Remag przedłużyła też ponoć spółka TDJ Investments, akcjonariusz Famuru należącego do Jacka Domogały.

Pierwszego marca 2010 roku Sąd Rejonowy w Opolu dokonał wpisu w przedmiocie połączenia spółek Przedsiębiorstwo Usługowe AB Consulting sp. z o.o. i TDJ Investments sp. z o.o. Połączenie to nastąpiło przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej tj. TDJ Investments sp. z o.o. na spółkę przejmującą tj. Przedsiębiorstwo Usługowe AB Consulting sp. z o.o. W związku z powyższym Przedsiębiorstwo Usługowe AB Consulting sp. z o.o. jako spółka przejmująca wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejętej czyli TDJ Investments sp. z o.o. Jak poinformowała nas 12 października Agencja Genesis PR obsługująca Grupę Famur obecnie, po kolejnych przekształceniach, obowiązującą nazwą jest ponownie TDJ Investments.

Do niedawna wydawało się, że Remag nie trafi do Węglokoksu, gdyż minister gospodarki nie zdecyduje się na to, by Węglokoks nabył firmę z zaplecza górnictwa. Na tę sytuację zareagowała spółka TDJ Investments, która miała powrócić do gry przedłużając termin swej oferty.

Uchwały WZA Węglokoksu mówiącej o braku zgody na przejęcie Remagu nie ma. Węglokoks powrócił więc do swego zainteresowania Remagiem.

Przed kilkoma miesiącami mówiło się, że Węglokoks ma dać za Remag 200 mln zł, natomiast TDJ Investments miał oferować za Remag 150 mln zł.

W tle tej prywatyzacji jawią się także - na co wskazują osoby z kręgu resortów gospodarki i skarbu - napięte stosunki między wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem oraz ministrem skarbu Aleksandrem Gradem, który mógł cieszyć się z tego, że otrzyma z Węglokoksu aż 200 mln zł.

Prywatyzację Remagu wszczęto w listopadzie 2009 roku, gdy resort skarbu zaprosił do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji spółki. Chodzi o sprzedaż 85 proc. kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15 proc. akcji - zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji - jest przeznaczonych do nieodpłatnego nabycia przez pracowników Remagu.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP