Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

W 2009 r. JSW zacznie drążyć szyb Bzie 1

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
11-09-2008 10:07

- W 2009 roku, po uzyskaniu przez JSW koncesji na wydobywanie węgla kamiennego z obszaru złoża "Bzie-Dębina 1 Zachód", rozpoczęte zostanie głębienie szybu "1 Bzie" - zapowiada Andrzej Tor, zastępca prezesa JSW.

- Kluczowym elementem strategii działalności JSW w zakresie zabezpieczenia dostępu do zasobów jest realizacja projektowanych przedsięwzięć związanych z udostępnieniem i zagospodarowaniem zasobów węgla koksowego, zalegających w obrębie nowych złóż: „Bzie-Dębina 1 -Zachód” i „Pawłowice 1” - mówi Andrzej Tor, zastępca prezesa JSW, dyrektor biura produkcji.
W przypadku złoża „Bzie-Dębina 1 -Zachód” Jastrzębska Spółka Węglowa posiada już m.in. studium wykonalności i efektywności projektowanej inwestycji, umowę o ustanowienie użytkowania górniczego w celu wydobywania kopaliny z części złoża „Bzie-Dębina 1 Zachód” oraz umowę o korzystanie za wynagrodzeniem z informacji geologicznej zawartej w dokumentacji geologicznej złoża węgla kamiennego „Bzie-Dębina 1”. Ponadto spółka posiada koncesję na rozpoznawanie północnej części złoża węgla kamiennego „Bzie-Dębina 1 – Zachód” w obszarze „Bzie Zameckie” oraz umowę o ustanowienie użytkowania górniczego w celu rozpoznawania północnej części złoża węgla kamiennego „Bzie-Dębina 1 –Zachód” w obszarze „Bzie Zameckie”.

- JSW przygotowała już dokumentację umożliwiającą wystąpienie z wnioskiem o uzyskanie koncesji na wydobywanie węgla kamiennego i metanu jako kopaliny towarzyszącej z obszaru nowego złoża - dodaje Andrzej Tor.

W ramach koncesji na rozpoznawanie północnej części złoża „Bzie-Dębina 1 – Zachód” wykonano już otwór badawczy BD-57, który potwierdził możliwości budowy szybu „1 Bzie” oraz zweryfikował pozytywne dane o zasobności złoża. W ramach koncesji prowadzone jest również drążenie wyrobisk badawczo-udostępniających poprzez strefę uskokową „Bzie-Czechowice” do nowego złoża.

- W 2009 roku, po uzyskaniu przez JSW S.A. koncesji na wydobywanie węgla kamiennego z obszaru nowego złoża, rozpoczęte zostanie głębienie szybu „1 Bzie” - zapowiada prezes Tor.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP