PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Szkoda górnicza? Kompania Węglowa udostępnia formularz zgłoszenia na stronie internetowej

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
14-01-2011 09:53
Szkoda górnicza? Kompania Węglowa udostępnia formularz zgłoszenia na stronie internetowej

Zgłoszenia szkód można dokonywać na formularzach znajdujących się na stronie internetowej Kompanii Węglowej - mówi dla portalu wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej.

Postępowanie o naprawienie szkody wszczynane jest na pisemny wniosek poszkodowanego składany we właściwym oddziale Kompanii Węglowej.
Nie dotyczy to sytuacji awaryjnych, w przypadku których zgłoszenia można dokonać telefonicznie, osobiście, bądź drogą elektroniczną.

Tryb awaryjny jest zastrzeżony dla sytuacji zagrożenia zdrowia, życia lub mienia użytkowników powierzchni terenu, gdy zachodzi przypuszczenie, że zagrożenie zaistniało wskutek ruchu zakładu górniczego i wymaga ono niezwłocznego podjęcia działań dla jego likwidacji lub minimalizacji skutków.

- Zgłoszenia szkód można dokonywać na formularzach znajdujących się na stronie internetowej Kompanii Węglowej - mówi dla portalu wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej. - W tym celu należy pobrać odpowiedni plik PDF.

Przykładowo wniosek w sprawie szkód w uprawach i zasiewach należy złożyć w okresie wegetacyjnym uprawy, nie później niż czternaście dni przed datą planowanego jej zbioru.

Wniosek złożony w innym okresie należy uzupełnić o dokumenty potwierdzające rodzaj uprawy oraz areał w okresie, którego wniosek dotyczy. Warunki te nie dotyczą wniosku o odszkodowanie z tytułu niemożności użytkowania nieruchomości gruntowej zgodnie z jej przeznaczeniem.

Gdy wniosek o naprawę szkody zostanie przesłany do niewłaściwego oddziału spółki, wówczas oddział ten ma obowiązek jak najszybciej przesłać wniosek do oddziału właściwego z jednoczesnym powiadomieniem o tym wnioskodawcy

Następnie oddział Kompanii Węglowej, po zbadaniu zasadności wniosku, ma obowiązek niezwłocznego zawiadomienia w formie pisemnej wnioskodawcy o wyniku jego rozpatrzenia.

- Kiedy stwierdzony zostaje związek przyczynowy pomiędzy szkodą i ruchem zakładu górniczego, to wtedy przeprowadzane są oględziny uszkodzonego obiektu - zaznacza Zbigniew Madej.

Oględzin dokonuje w obecności wnioskodawcy osoba posiadająca ku temu odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Z oględzin sporządza się protokół.

Podstawą naprawy szkody jest ugoda zawarta pomiędzy poszkodowanym, przedsiębiorcą. W sprawach spornych decyduje prawomocny wyrok sądu powszechnego.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 217 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP