Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

SRK ogłosiła przetarg na kopalnię Makoszowy. Czy znajdzie się chętny?

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
05-09-2016 10:31
SRK ogłosiła przetarg na kopalnię Makoszowy. Czy znajdzie się chętny?
Fot. Piotr1952, fotopolska.eu/wikimedia, licencja Creative Commons

Termin, sposób zapłaty oraz termin zawarcia umowy sprzedaży będzie ustalany pomiędzy spółką i oferentem, którego oferta została wybrana. Przewidywany termin zawarcia umowy sprzedaży - do dnia 31 grudnia 2016 r.

Przedmiotem sprzedaży jest kopalnia Makoszowy w Zabrzu, jako zorganizowana część przedsiębiorstwa,  w skład której wchodzą składniki materialne i niematerialne wykorzystywane do wydobycia, produkcji i zbywania węgla.
Nabywca zobowiązany będzie do zawarcia ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń SA porozumienia w sprawie określenia zasad odpowiedzialności i trybu postępowania w sprawach o naprawienie szkód wywołanych ruchem zakładu górniczego, w tym szkód powstałych w wyniku reaktywacji starych zrobów oraz udzielania informacji o warunkach geologiczno-górniczych dla potrzeb realizacji inwestycji w terenie górniczym kopalni Makoszowy.

Pisemne oferty wstępne w zamkniętych kopertach składać należy w siedzibie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA w Bytomiu  ul. Strzelców Bytomskich 207, w terminie do  30 września 2016 r. do godz. 10.00, z dopiskiem: Negocjacje z ogłoszeniem  na sprzedaż kopalni  Makoszowy w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Oferta wstępna zawierająca proponowaną cenę, winna być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania oferenta i zawierać w załączeniu  aktualny pełny  odpis z właściwego rejestru oraz inne dokumenty  jeżeli z wyżej wymienionego odpisu  nie wynika umocowanie  do podpisania oferty.

Do oferty wstępnej należy dołączyć  następujące oświadczenia dotyczące:

uzyskania w zakresie niezbędnym uprawnień do prowadzenia  nabywanego zakładu górniczego  przewidzianych odpowiednimi przepisami prawa, w tym prawa geologicznego i górniczego; kontynuowania dotychczasowej działalności nabywanej kopalni Makoszowy,  posiadania możliwości sfinansowania ceny nabycia  kopalni oraz jej działalności operacyjnej   inwestycji,  gotowości i możliwości dokonania zwrotu wraz z odsetkami wszelkiej pomocy publicznej przyznanej  kopalni do dnia jej nabycia oraz zapewnienia po tym dniu środków finansowych na pokrycie całości świadczeń osłonowych przewidzianych ustawą z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego   i związanych   z tym zobowiązań, przypadających po dniu nabycia.

KOMENTARZE (14)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 007 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP