XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Sprawa KGHM podzieliła dolnośląską Platformę

Sprawa KGHM podzieliła dolnośląską Platformę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Prywatyzacyjna wypowiedź senatora Misiaka spotkała się z ripostą w PO. To, że przeciw prywatyzacji KGHM protestuje SLD, nie powinno dziwić. Ale dwugłos w PO jest co najmniej zastanawiający.

Niedawno Tomasz Misiak, senator Platformy Obywatelskiej, pogroził załodze Polskiej Miedzi, że jeśli nie zrezygnuje z podwyżek i nie pozwoli zarządowi spółki na wprowadzenie koniecznych reform, firmę może czekać prywatyzacja. Zasugerował, że skarb państwa mógłby sprzedać prawie 42-procentowy pakiet akcji funduszom emerytalnym - pisze "Puls Biznesu".

Słowa wrocławskiego senatora wywołały burzę komentarzy. Temat prywatyzacji został poruszony na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu. Niepokój o przyszłość Polskiej Miedzi zapanował też w kręgach PO. Okazuje się, że niektórzy politycy rządzącej partii nie podzielają głosu swojego kolegi z Senatu. Od wypowiedzi o wyjściu skarbu państwa z KGHM stanowczo odcina się Norbert Wojnarowski, poseł z Zagłębia Miedziowego z ramienia PO.

— Mam pewność, że mój partyjny kolega nie mówił o prywatyzacji KGHM w imieniu rządu, ale wyraził jedynie własną opinię. Jako członek komisji skarbu nie mam potwierdzenia, aby rząd miał wobec tej spółki takie plany. Osobiście sprzeciwiłbym się im — mówi cytowany przez "Puls Biznesu" poseł Norbert Wojnarowski.

Taki dwugłos nie dziwi posła Ryszarda Zbrzynego z SLD, który od lat może liczyć na duże poparcie górników z Zagłębia Miedziowego. Lewicowy poseł kieruje w KGHM dużym Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM). Jego zdaniem, sprawa jest jednoznaczna.

— Przypomina mi to sytuację sprzed wyborów, gdy Donald Tusk przyjechał do Lubina ratować kandydatów Platformy po tym, jak jeden z jej działaczy obiecał dalszą prywatyzację KGHM. Dziś górnicy dobrze pamiętają obietnice Tuska, że jego rząd nie podejmie takich działań. Wyrok wyborców może być bardzo sprawiedliwy, stąd sprzeciw posła Wojnarowskiego, który marzy o kolejnej kadencji w Sejmie — ocenia poseł Ryszard Zbrzyzny.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sprawa KGHM podzieliła dolnośląską Platformę

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!