Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Spółki węglowe powołają towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
21-06-2007 12:39
Spółki węglowe powołają towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych

Kompania Węglowa wraz z Katowickim Holdingiem Węglowym, Jastrzębską Spółką Węglową i Południowym Koncernem Węglowym przymierza się do powołania towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych.

Już w lipcu znana będzie analiza prawno-ekonomiczna tego przedsięwzięcia.
W Kompanii Węglowej podkreślają, że powołanie do życia towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych jest jak najbardziej uzasadnione.
Zajęłoby się ono przeprowadzeniem pełnej restrukturyzacji procesu likwidacji szkód górniczych i zbudowaniem efektywnego modelu zarządzania ich likwidacją.

Obecnie tym procesem zajmują się poszczególne kopalnie.

Natomiast w Kompanii Węglowej - racjonalizując koszty - chcą, by procesem wyceny szkód górniczych, wypłatą określonych zadośćuczynień oraz likwidacją szkód zajęło się towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych.

Pozwoliłoby to bowiem - podobnie jak w przypadku ubezpieczeń mienia i następstw nieszczęśliwych wypadków - ograniczyć koszty.

Z analiz Kompanii Węglowej wynika, że w okresie kilku lat składki płacone przez pracodawcę, czyli Kompanię, są wyższe od ponoszonych kosztów. Celem jest, by składki pozostawały w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych i służyły dalszemu jego funkcjonowaniu.

Po sporządzeniu analizy prawno-ekonomicznej złożony zostanie wniosek o zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej.
W Kompanii Węglowej liczą, że w pierwszym kwartale 2008 roku towarzystwo rozpocznie swą działalność.

- O efektach płynących z dotychczasowego porządkowania ubezpieczeń decyduje nie tylko, jak twierdzą niektórzy, niewidzialna ręka rynku - mówi Artur Kosiński, wiceprezes zarządu Kompanii Węglowej. - Temu procesowi należy pomóc poprzez stworzenie takich warunków, by stanięciem do przetargu, podobnie jak w przypadku ubezpieczeń majątku i następstw nieszczęśliwych wypadków, zainteresowanych było kilka firm. Konkurencji trzeba pomóc poprzez tworzenie racjonalnych reguł gry.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP