Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

S. Kozłowski, Solidarność JSW: łamanie prawa pracy nie ujdzie zarządowi na sucho

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
26-09-2012 12:10
S. Kozłowski, Solidarność JSW: łamanie prawa pracy nie ujdzie zarządowi na sucho
Fot. PTWP

Propozycja wzrostu elementu stałego wynagrodzeń o 4,3 proc. została oficjalnie na piśmie przedstawiona przedstawicielom zarządu JSW - mówi portalowi wnp.pl Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW.

Podkreśla Pan, że chce się odnieść do słów prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego, który w wywiadzie dla portalu wnp.pl powiedział, że nie przypomina sobie żadnego dokumentu, w którym związki zawodowe zaproponowały zakończenie sporu płacowego w spółce poprzez podniesienie stawek osobistego zaszeregowania od miesiąca sierpnia o 4,3 procent. Jakie jest zatem Pańskie zdanie w tym temacie?
Czytaj wywiad z prezesem JSW Jarosławem Zagórowskim: Nie łamiemy Kodeksu Pracy

- W celu wypracowania porozumienia kończącego spory zbiorowe w spółce został powołany zespół roboczy składający się z przedstawicieli zarówno pracodawcy, jak i związków zawodowych.

W lipcu, w ramach prowadzonych rozmów, zarówno zarząd JSW, jak i związki zawodowe przedstawiły nowe propozycje mające zakończyć spory dotyczące wzrostu wynagrodzeń i nowych umów o pracę.

W rozmowach tych uczestniczyło w sumie trzech członków zarządu spółki, a ostateczne propozycje zostały przedstawione 26 lipca br. i potwierdzone 30 lipca.

Ostatnia nasza propozycja to podwyżka stawek o 4,3 proc. od miesiąca sierpnia 2012 roku i nadpłata w formie premii jednorazowej za miesiące od lutego do lipca tego roku.

Z rozmów tych zostały sporządzone i podpisane przez strony oficjalne notatki. Jeżeli prezes Zagórowski nie pamięta tych faktów, czy też komunikacja we władzach spółki jest niewłaściwa, to oczywiście dostarczymy prezesowi kopie tych dokumentów.

Na pewno przez media nie można prowadzić negocjacji, ale również przez media nie można przekazywać dezinformacji.

Prezes Zagórowski powtarza, że w JSW nie są łamane przepisy Kodeksu Pracy, strona związkowa natomiast twierdzi, że jest wręcz odwrotnie. Jak Pan sądzi, skąd bierze się tej sprawie aż taka różnica zdań?

- W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na to, że prezes Zagórowski nie powiedział, że nie łamie prawa pracy, a przestrzega tylko postanowień Kodeksu Pracy.

Zapisy Kodeksu Pracy są ustawowym rozwiązaniem ustalającym pewne minimalne wymagania, które muszą w swoich relacjach przestrzegać pracodawcy i pracownicy, w tym między innymi związki zawodowe.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP