Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rada nadzorcza JSW zatwierdziła plan optymalizacji na lata 2016-2025

Autor: WNP.PL (PSZ)
26-08-2016 19:06
Rada nadzorcza JSW zatwierdziła plan optymalizacji na lata 2016-2025
Fot. mat. pras.

Rada nadzorcza JSW zatwierdziła 26 sierpnia br. plan działań optymalizacyjnych na lata 2016 - 2025, które będą realizowane przez JSW w celu poprawy wyniku finansowego Grupy Kapitałowej JSW i osiągnięcia długofalowej rentowności.

Wśród kluczowych działań optymalizacyjnych plan zakłada sprzedaż wybranych aktywów GK JSW (sprzedaż akcji SEJ S.A. oraz WZK Victoria SA), przekazanie aktywów wydobywczych Ruchu Jas-Mos oraz KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA (odpowiednio w drugim półroczu 2016 roku oraz pierwszym kwartale 2017 roku) oraz pozyskanie dodatkowego finansowania do końca pierwszego półrocza 2017 roku na dalsze działanie GK JSW, w tym znacznej części tego finansowania już w czwartym kwartale 2016 roku. JSW na bieżąco analizuje niezbędną wysokość oraz dostępne formy pozyskania takiego dodatkowego finansowania, co obejmuje zarówno instrumenty dłużne jak i equity.
Plan zakłada także pozyskanie finansowania zewnętrznego na realizację inwestycji w KWK Budryk oraz KWK Knurów-Szczygłowice w postaci modernizacji w latach 2016-2018 Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla. Celem projektów jest zwiększenie wolumenu produkcji, podjęcie produkcji węgla koksowego typu 35 oraz zwiększenie uzysku węgla koksowego ogółem w produkcji.

Ma to pozwolić na realizację wdrażanego przez zarząd JSW modelu biznesowego, w którym nacisk położono na zmianę struktury produktowej GK JSW na rzecz węgli koksowych osiągających wyższe ceny, przy jednoczesnym ograniczeniu produkcji węgla do celów energetycznych. Ponadto plan zakłada działania oszczędnościowe zmierzające do obniżenia łącznych kosztów działalności GK JSW o około 1,6 mld PLN do roku 2025, w tym w takich obszarach jak optymalizacja zatrudnienia oraz struktury organizacyjnej, a także przewiduje inicjatywy operacyjne w obszarach produkcji, handlu i zakupów.

Zarząd JSW poinformował ponadto, że rada nadzorcza JSW wyraziła zgodę na zawarcie przez JSW porozumienia z obligatariuszami obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji ustanowionego 30 lipca 2014 roku, którego uzgodnienie planowane było do 31 sierpnia 2016 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (69)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


36 671 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 269 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP