Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Problemy z energią przyczyną kolosalnych strat przemysłu

Autor: wnp.pl (ICh)
21-07-2015 13:40
Problemy z energią przyczyną kolosalnych strat przemysłu
Fot. Fotolia

Europejskie firmy tracą rocznie 150 mld euro, a amerykańskie 188 mld dolarów rocznie z powodu problemów w dostawach energii elektrycznej. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na stosowane na skalę przemysłową zasilacze awaryjnych. Wartość tego rynku przekroczyła już 1 mld dolarów - wynika z raportu firmy doradczej Frost& Sullivan.

Frost& Sullivan informuje, że branże będące użytkownikami końcowymi energii elektrycznej zwiększają inwestycje w przemysłowe zasilacze awaryjne (uninterruptible power supply- UPS) pozwalające na ograniczenie strat w wydajności oraz zmniejszające zagrożenie dla bezpieczeństwa ich zakładów powodowane przez przerwy w dostawie energii elektrycznej. Skala strat przemysłu z powodu wskazanych kłopotów jest kolosalna.
Frost& Sullivan podaje, że europejskie firmy tracą co roku 150 mld euro, zaś amerykańskie 188 mld dolarów w związku ze zmniejszeniem wydajności spowodowanym niskim poziomem jakości zasilania w energię. W obydwu regionach rośnie zapotrzebowanie na stosowane na skalę przemysłową zasilaczy awaryjnych. Do roku 2018, dojrzałe rynki w Europie i USA wygenerują 45 proc. przychodów w tym segmencie, zaś na region Azji i Pacyfiku przypadnie 26 proc. przychodów danego rynku.

Z nowej analizy Frost & Sullivan „Globalny rynek przemysłowych zasilaczy awaryjnych, (Global Industrial UPS Market) wynika, że przychody osiągnięte przez branżę w roku 2014 zamknęły się kwotą 1,13 mld dolarów , która według prognoz zwiększy się do 1,38 mld dolarów w roku 2018. Analiza obejmuje zarówno jedno jak i trójfazowe przemysłowe systemy zasilaczy awaryjnych UPS.

- Rozwój niszowych branż przemysłowych zmusza użytkowników końcowych do stosowania wysokiej jakości przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Ponieważ takie niszowe segmenty mają bardzo specyficzne wymagania, to znaczna część poczynionych w tym zakresie inwestycji zostanie przeznaczona na specjalistyczne, dostosowane do potrzeb konkretnych klientów systemy - uważa Gautham Gnanajothi, starszy analityk ds. rynku energetyki i ochrony środowiska w firmie Frost & Sullivan.

W ocenie Frost & Sullivan do ograniczenia przychodów osiąganych na rynku UPS przyczyni się jednak niski stopień zastępowania przemysłowych układów zasilania awaryjnego nowymi rozwiązaniami, gdyż systemy te projektowane są tak, by doskonale radziły sobie w ekstremalnie trudnych warunkach pracy, takich jak na przykład wysoki stopień zapylenia. Ponieważ średnia żywotność zasilaczy awaryjnych w zastosowaniu przemysłowym waha się w granicach 20-30 lat i jest niemal dwukrotnie wyższa niż w przypadku standardowych, komercyjnych urządzeń tego typu, to globalne zapotrzebowanie na nowe układy zastępujące przestarzałe rozwiązania utrzyma się na niskim poziomie.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP