Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prezes KW do górników: przetrwać ten trudny czas

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
25-09-2015 12:33
Prezes KW do górników: przetrwać ten trudny czas

Krzysztof Sędzikowski zapewnił pracowników, że będzie informował ich na bieżąco o wszystkich najważniejszych rozstrzygnięciach dotyczących przyszłości Kompanii Węglowej.

Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski wystosował list do pracowników spółki. Zaznaczył w nim, że jest przekonany, że we współpracy ze stroną społeczną znajdą się rozwiązania, które pozwolą przetrwać ten trudny okres i umożliwią dalsze funkcjonowanie Kompanii Węglowej.

Poniżej prezentujemy treść listu prezesa KW do załogi:
"Koncepcja utworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej w oparciu o dokapitalizowanie przez TF Silesia nie może być zrealizowana. Opinie prawne wskazują, że wniosek taki mógłby zostać przez Komisję Europejską uznany za niedozwoloną pomoc publiczną, a to stworzyłoby realne zagrożenie dla funkcjonowania nowej firmy, włącznie z groźbą jej szybkiego bankructwa z tego powodu.

W tej sytuacji zarząd Kompanii Węglowej podjął intensywne prace nad utrzymaniem płynności finansowej Spółki na najbliższe miesiące. To bardzo trudny proces, który będzie wymagał wsparcia finansowego inwestorów.

Pragnę Państwa zapewnić, że naszym priorytetem jest: niedopuszczenie do utraty wielu miejsc pracy, terminowe wypłacanie wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracy.

Przed nami niezwykle trudny okres, który zadecyduje o przyszłości naszej firmy. Wiem, że Wszyscy macie tego świadomość. Branża górnicza znalazła się w katastrofalnym położeniu. Sytuację pogarszają spadające ceny węgla, które osiągnęły niezwykle niski poziom cen - poniżej 50 dolarów za tonę. Jestem przekonany, że we współpracy ze stroną społeczną znajdziemy optymalne i racjonalne rozwiązania, które pozwolą nam przetrwać ten trudny okres i umożliwią dalsze funkcjonowanie Kompanii Węglowej. Dzięki Waszemu zaangażowaniu dużo w naszej firmie zostało już zrobione. Udało się nam obniżyć koszty produkcji węgla, sprzedaliśmy dużą cześć zapasów zalegających na zwałach, systematycznie wdrażamy kolejne inicjatywy oszczędnościowe.

Kopalnie wchodzące w skład Kompanii Węglowej na bieżąco realizują Plany Techniczno-Ekonomiczne. Dziękuję Wszystkim pracownikom za zaangażowanie.

Szanowni Państwo, Drodzy Górnicy
Zapewniam, że Zarząd Kompanii Węglowej zrobi wszystko, aby utrzymać płynność finansową firmy oraz przygotować realne fundamenty umożliwiające zaangażowanie inwestorów. Do tej pory wykonaliśmy ogromną pracę w celu ich pozyskania i nie dopuścimy do tego, aby ta praca została zmarnowana. Proces poszukiwania inwestorów wydłuży się jednak o kilka miesięcy. Dlatego w tym trudnym dla nas czasie proszę o dalsze maksymalne zaangażowanie się w powierzone Wam obowiązki zawodowe.

Zapewniam, że o wszystkich najważniejszych rozstrzygnięciach dotyczących przyszłości Kompanii Węglowej będziecie Państwo informowani na bieżąco".

KOMENTARZE (11)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP