Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Pracownicy Holdingu przyjmują zasady wynagradzania obowiązujące w PGG

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
03-04-2017 13:34
Pracownicy Holdingu przyjmują zasady wynagradzania obowiązujące w PGG
Fot. Shutterstock

Pracownicy kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, które przejęła Polska Grupa Górnicza, podpisują umowy zmieniające warunki zatrudnienia na te obowiązujące w PGG.

W sobotę 1 kwietnia Katowicki Holding Węglowy zawarł umowę zbycia swych kopalń na rzecz PGG. Zatrudnienie w PGG powiększonej o Holding wzrosło do ok. 43,5 tys. osób.
- Bardzo się cieszę, że doszło do finalizacji procesu łączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą i że pracownicy Holdingu mają gwarancje zatrudnienia i pewność wypłaty - mówi portalowi wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Mam nadzieję, że wszelkie wcześniejsze deklaracje dotyczące poziomu wynagrodzeń w kopalniach KHW, które weszły do PGG, będą zrealizowane.

Średnie wynagrodzenie w kopalniach PGG powiększonej o KHW ma wynosić 6225 zł. Obecnie zaczęła się zmiana warunków umów o pracę. Chodzi o dostosowanie formy zatrudnienia do warunków, jakie obowiązują w PGG. Osoby do niedawna pracujące w KHW podpisują umowy dotyczące zasad zatrudnienia i wynagradzania obowiązujących w Polskiej Grupie Górniczej.

Umowy do podpisania dla byłych pracowników KHW przygotowano z odpowiednim wyprzedzeniem w działach personalnych kopalń. Podpisywanie dokumentów następuje bez problemów.

Zmiany organizacyjne nie przekładają się negatywnie na pracę poszczególnych kopalń. PGG stała się też stroną wszystkich umów, zawartych wcześniej przez KHW.

PGG podała, że 1 kwietnia br. podpisano umowę sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW SA, w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice-Wesoła, Murcki-Staszic, Wujek oraz Wieczorek, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.

W związku z tym od dnia 1 kwietnia 2017 r. prawa i obowiązki wynikające z umów przedmiotowo związanych z holdingiem wykonywać będzie PGG Sp. z o.o., co obejmuje także regulowanie na rzecz kontrahentów zobowiązań KHW SA z tytułu faktur wystawionych przed dniem 1 kwietnia 2017 roku.

Celem sformalizowania powyższej kwestii, wskazała PGG, do kontrahentów zostaną przesłane porozumienia trójstronne precyzujące zasady, na których następuje zmiana stron konkretnych umów.

- Niezależnie od wyżej wspomnianej kwestii wskazujemy, że PGG Sp. z o.o. zostały także odrębnie udzielone pełnomocnictwa, które dotyczą wykonywania uprawnień KHW SA, względem umów, które pozostają w związku z przedsiębiorstwem zawartych w okresie przed dniem 1 kwietnia 2017 r. na przedpolu zawierania wskazanych porozumień trójstronnych - podała PGG.

Po zbyciu kopalń Katowicki Holding Węglowy działa dalej jako spółka. W holdingu pozostał nieprodukcyjny majątek oraz spółki zależne, w tym spółka handlowa i mieszkaniowa. Kilkadziesiąt osób zostało i ma realizować dokończenie interesów spółki.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

32 526 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 008 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP