Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Powstała spółka Węglokoks Kraj

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
12-03-2014 11:54
Powstała spółka Węglokoks Kraj
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Węglokoks Kraj jest nową spółką w Grupie Kapitałowej Węglokoksu, która ma stać się znaczącym dystrybutorem węgla na rynku krajowym. Celem strategicznym Węglokoks Kraj jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie 5 mln ton węgla rocznie do wybranych segmentów rynku.

Powstanie Węglokoksu Kraj jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwojowej Węglokoksu SA, polegającej na stopniowej dywersyfikacji działalności handlowej z jednoczesnym utrzymaniem wiodącej pozycji w eksporcie polskiego węgla.
Zgodnie z tą strategią Węglokoks nabył w roku 2012 Zakład Wzbogacania Węgla Julian oraz CZW Węglozbyt - dystrybutora na rynku węgla kamiennego i, wraz z innymi spółkami zależnymi, utworzył Grupę Kapitałową Węglokoks.

Węglokoks Kraj powstał na bazie spółki ZWW Julian w Piekarach Śląskich, producenta miału węglowego o wysokich parametrach jakościowych, którego podstawową działalnością jest wzbogacanie oraz handel miałem węglowym pochodzącym z piekarskiej kopalni.

Pierwszym krokiem w realizacji przedsięwzięcia było przekształcenie ZWW Julian w Węglokoks Kraj, poprzez zmianę nazwy a następnie dokapitalizowanie spółki przez Węglokoks SA w formie finansowej i rzeczowej.

Planuje się również wniesienie do Węglokoks Kraj 70 proc. akcji CZW Węglozbyt.

Podjęte w ten sposób działania mają na celu optymalizację procesów biznesowych, szczególnie w obszarze handlowym. Sto procent akcji Węglokoks Kraj jest w posiadaniu Węglokoksu SA.

Celem strategicznym Węglokoks Kraj jest osiągnięcie sprzedaży na poziomie 5 mln ton węgla rocznie do wybranych segmentów rynku.

W planach spółki, poza obrotem tradycyjnymi sortymentami węgla takimi jak: miał czy groszek węglowy, jest również produkcja i sprzedaż nowych produktów: peletu węglowego czy wysokiej jakości paliwa produkowanego z miału.

- Chcemy wyjść na rynek z całkiem nowymi produktami, przyjaznymi środowisku, o wysokich parametrach jakościowych spalania, które jednocześnie pozwolą zmaksymalizować marżę na produkcji węgla. W ten sposób chcemy wesprzeć działalność naszego głównego partnera biznesowego jakim jest Kompania Węglowa - zaznacza Krystian Kozakowski, prezes Węglokoks Kraj.

Węglokoks Kraj i Kompania Węglowa prowadzą obecnie rozmowy na temat wspólnych przedsięwzięć biznesowych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP