Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Pemug i Awbud połączą swoje działalności?

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
22-10-2009 05:19

Akcjonariusze Przedsiębiorstwa Montażu Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Górniczych Pemug oraz spółek Awbud podpisali list intencyjny zmierzający do ustalenia zasad zintegrowania prowadzonej działalności w jednej grupie kapitałowej.

20 października 2009 roku zawarty i podpisany został list intencyjny pomiędzy Andrzejem Wuczyńskim, Małgorzatą Wuczyńską, Michałem Wuczyńskim i Tomaszem Wuczyńskim - akcjonariuszami spółki Produkcja Wyrobów Betonowych Awbud SA oraz wspólnikami Awbud Sp. z o. o. a Pemug oraz jego znaczącymi akcjonariuszami - Waldemarem Michałowskim i Romanem Doleżałem. Celem listu jest ustalenie zasad rozpoczęcia i prowadzenia negocjacji dla zintegrowania prowadzonej działalności w jednej grupie kapitałowej przez podmioty kontrolowane przez strony listu.
- List intencyjny określa, iż działalność Awbud Sp. z o. o., PWB Awbud S. A. oraz Pemug ma być połączona w jedną grupę kapitałową. Wielkość pakietu akcji Pemugu, który obejmą akcjonariusze PWB Awbud S. A. oraz pozostali akcjonariusze i wspólnicy PWB Awbud S. A. i Awbud Sp. z o. o. zostanie określona w odrębnym porozumieniu, po zakończeniu badania oraz wykonaniu ewentualnych wycen – czytamy w komunikacie Pemugu.

Strony listu wyrażają intencję, aby cel ten został osiągnięty nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania listu.

Strony listu zobowiązały się wzajemnie do umożliwienia przeprowadzenia badania due dilligence w terminie do 9 listopada 2009 roku.

Pemug oraz jego znaczący akcjonariusze - Waldemar Michałowski i Roman Doleżał - zobowiązał się do zapewnienia wyłączności negocjacyjnej na realizację transakcji począwszy od 20 października do 2 grudnia 2009 r. za wyjątkiem uprzednio podjętych rozmów z podmiotem mającym siedzibę poza granicami Polski.

W skład Grupy Awbud wchodzi kilka firm. Spółka Awbud Design & Build realizuje inwestycje dla sektora przemysłu oraz sektorów użyteczności publicznej, budownictwa ogólnego i infrastruktury ochrony środowiska. Oferuje zarządzanie planowanymi inwestycjami, realizację projektowania i generalnego wykonawstwa obiektów. Awbud Design & Build zatrudnia blisko 300 pracowników.W całej grupie grupa Awbud pracuje około 500 osób.

Od września 2008 roku działa w ramach grupy wytwórnia konstrukcji stalowych produkująca w skali miesiąca do 200 ton. Do grupy dołączyła także firma specjalizująca się w montażu instalacji sanitarnych.

Do grupy należy także spółka Produkcja Wyrobów Betonowych Awbud, oferująca produkty betonowe z potencjałem wytwórczym ok. 3 mln metrów kwadratowych betonowej nawierzchni brukowej, wytwórstwem betonu towarowego oraz elementów betonowych na potrzeby budownictwa.

Pemug specjalizuje się w usługach budowlanych na rzecz spółek węglowych. W roku 2009 Pemug pracował m.in. dla Kompanii Węglowej oraz kopalni Budryk.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP