Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Patentus: portfel zamówień powyżej 42 mln zł

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
16-05-2012 09:59

Zysk z działalności operacyjnej oraz zysk netto wyniosły odpowiednio 1 491 i 1 480 tys. zł.

Przychody brutto ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Patentus, w skład której, poza spółką matką - giełdowym Patentus SA, wchodzą Patentus Strefa SA oraz Montex Sp. z o.o. wzrosły do poziomu 19 714 tys. zł, przy 18 004 tys. zł. osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Wypracowany w raportowanym okresie skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 2 693 tys. zł. Z kolei, zysk z działalności operacyjnej oraz zysk netto wyniosły odpowiednio 1 491 i 1 480 tys. zł.

- Dobre wyniki to efekt skutecznie realizowanej strategii umacniania pozycji na rynku maszyn i urządzeń górniczych oraz dobrej koniunktury w branży górniczej - mówi Józef Duda, prezes zarządu Patentus SA. - W kwietniu podpisaliśmy kolejne umowy z Jastrzębską Spółką Węglową i Kompanią Węglową na dostawę sprzętu. Stale uczestniczymy w przetargach, co przekłada się bezpośrednio na ilość zamówień. Co ważniejsze jednak, udało nam się wypracować długofalowe relacje biznesowe z ważnymi, liczącymi się na rynku partnerami, jakimi są między innymi JSW i KW.

Portfel zamówień całej Grupy wynosi obecnie 42,5 mln zł.

Stale rośnie wartość zleceń zdobytych przez spółki zależne - Patentus Strefa oraz Montex. Na ten moment wynosi ona odpowiednio 2,7 i 1,8 mln zł. Spółka dominująca Patentus posiada obecnie 38 mln zł zamówień we własnym portfelu.

- Spółki zależne rozwijają się w ustalonym przez nas kierunku, stale zdobywając nowych odbiorców swoich usług. Wzrastająca ilość zamówień w obu podmiotach potwierdza ich dobrą sytuację rynkową oraz prognozuje dalszy rozwój. Mają one w dużym stopniu przyczynić się do osiągnięcia w tym roku przez całą grupę planowanych przychodów ze sprzedaży brutto na poziomie 100 mln zł - zaznacza Józef Duda.

W grudniu zeszłego roku Patentus złożył trzy wnioski o dofinansowanie unijne na cele inwestycji w innowacyjne procesy produkcyjne i nowe usługi w ofercie. Obecnie spółka czeka na ich rozstrzygnięcie. Projekty te dotyczą wprowadzenia do oferty innowacyjnych usług pomiarowych kół zębatych, wdrożenia wysokowydajnej metody produkcji kół stożkowych oraz wdrożenia technologii produkcji wielkogabarytowych elementów zespołów napędowych. Całkowita wartość dofinansowania w ramach tych trzech projektów wynosi ok. 8,7 mln zł.

Zarząd spółki ocenia, że przychody ze sprzedaży całej grupy w 2012 roku osiągną ponad 100 mln złotych, w czym mają pomóc wyniki spółek zależnych Patentus Strefa i Montex, natomiast rentowność operacyjna powinna zostać utrzymana na poziomie 6-7 proc.

Inwestycja w nową halę produkcyjną w Jankowicach, której budowa rozpocznie się pod koniec II kwartału 2012, ma zakończyć się pod koniec roku.

NA GIEŁDZIE

PATENTUS [PAT]

kurs:

0.82 PLN 0.02 (2.50%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP