PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PARP w odpowiedzi na wywiad z Wacławem Czerkawskim

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
25-06-2013 13:05

Otrzymaliśmy pismo z PARP nawiązujące do naszego wywiadu z Wacławem Czerkawskim zatytułowanego: Czerkawski, ZZGwP: to, że w górnictwie źle, wiemy i bez Hausnera.

W piśmie tym napisano: „Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pragnie podkreślić, że celem badań realizowanych w ramach projektu Instrument Szybkiego Reagowania (ISR) jest opisanie wpływu kluczowych wskaźników kondycji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw na prawdopodobieństwo ich upadłości.

Projekt Instrument Szybkiego Reagowania jest skierowany do właścicieli, kadry zarządzającej oraz pracowników mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, które potrzebują wsparcia w łagodzeniu skutków spowolnienia gospodarczego poprzez stworzenie narzędzi umożliwiających wczesną identyfikację zagrożeń oraz kompleksowe i adekwatne reagowanie na nie.

Publikowany co kwartał „Raport oceny stopnia zagrożenia przedsiębiorstw upadłością” na temat kondycji gospodarki i jej poszczególnych działów przygotowuje zespół pod kierownictwem prof. Jerzego Hausnera w partnerstwie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wyniki badań prezentowane są w formie Raportów opisujących sytuację w gospodarce w skali mikro i makro, a także zawierających rekomendacje dla decydentów.

Projekt został wpisany przez Ministerstwo Gospodarki do Polityki Nowej Szansy - dokumencie, który w sposób kompleksowy opisuje problematykę zarządzania przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej”.

W piśmie podano również, że w ramach projektu ISR realizowany jest również komponent-szkoleniowo doradczy. W jego ramach przeprowadzono cztery nabory - łącznie zaplanowano objęcie wsparciem 210 przedsiębiorstw.

„Szczególną uwagę poświęcono firmom zlokalizowanym w województwach o największym zagrożeniu bezrobociem lub deklarujących działalność w obszarach, które na podstawie raportu z oceny stopnia zagrożenia przedsiębiorstw upadłością wymagały wsparcia. Celem działań w tym komponencie jest zapewnienie firmom zindywidualizowanego doradztwa, które poprzedzone jest analizą sytuacji rynkowej przedsiębiorstwa.

Głównym elementem wsparcia jest opracowanie indywidualnego, dedykowanego firmie uczestniczącej w projekcie Planu Rozwoju. Wskazuje on obszary działań o charakterze naprawczym lub rozwojowym. Drugim etapem jest pomoc ekspertów we wdrożeniu wskazanych w Planie Rozwoju zmian.
Wywiad nawiązuje do komunikatu prasowego dotyczącego prognoz dla branży górniczej, opracowanego na postawie VIII Raportu, który został opublikowany na stronie internetowej projektu www.isr.parp.gov.pl w kwietniu 2013 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią Raportu oraz „Syntezą raportu zawierającą najważniejsze wyniki, wnioski i rekomendacje” opracowaną przez prof. Jerzego Hausnera - zaznaczono w piśmie skierowanym do naszej redakcji.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 691 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP