Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ocenili wpływ eksploatacji górniczej pod gminą Gierałtowice

Autor: wnp.pl (JD)
23-11-2017 13:20 |  aktualizacja: 23-11-2017 13:30
Ocenili wpływ eksploatacji górniczej pod gminą Gierałtowice

Kopalnia Knurów-Szczygłowice.

Fot. PTWP (Grzegorz Giereszczak)

W IV kwartale 2017 r. i w I kwartale 2018 r. pod terenami gminy Gierałtowice eksploatację prowadzić będą kopalnie: Sośnica, Knurów-Szczygłowice i Budryk. Przedstawiciele wszystkich kopalń podkreślili, że są zabezpieczone środki finansowe na usuwanie szkód górniczych spowodowanych ruchem zakładu górniczego.

 • W połowie listopada br. w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, w kopalni Budryk w Ornontowicach, odbyło się posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego ds. koordynacji eksploatacji górniczej pod terenami gminy Gierałtowice.
 • W trakcie posiedzenia wskazano, że konstruktywny dialog i współpraca gminy oraz kopalń pozwoli na zrealizowanie do końca rozpoczętych zadań hydrotechnicznych, zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców.
Spotkanie prowadził zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach. W obradach uczestniczyli: wójt gminy Gierałtowice, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, Urzędu Gminy w Gierałtowicach, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Polskiej Grupy Górniczej, Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz kopalń: Knurów-Szczygłowice, Budryk, Sośnica i Makoszowy.

Jak poinformował Wyższy Urząd Górniczy, w trakcie posiedzenia omówiono stan realizacji uchwał podjętych na poprzednim posiedzeniu zespołu.

Kopalnia Knurów-Szczygłowice przedłożyła informację o stanie robót hydrotechnicznych na potoku Gierałtowickim oraz informację na temat zabezpieczenia rejonu ulic: Ofiar Obozów Hitlerowskich, Obrońców Granicy i Topolowej w Gierałtowicach przed podtopieniem.

Kopalnia Sośnica poinformowała z kolei o stanie realizacji dwóch uchwał. Pierwsza dotyczyła prac prowadzonych w Przyszowicach, związanych z likwidacją zawodnienia terenu pomiędzy ulicami: Szkolną, Powstańców Śląskich, Karola Miarki i Gierałtowicką oraz zagospodarowaniem terenu w między ulicami: Makoszowską, Gliwicką, Fornalskiej i rzeką Kłodnicą - w związku z budową zbiornika Sośnica I.

Druga uchwała obejmowała roboty związane z likwidacją zalewiska Wn 24 w Przyszowicach. Kopalnia Makoszowy przedstawiła stan realizacji dwóch uchwał podjętych na poprzednim posiedzeniu zespołu porozumiewawczego. Dotyczyły one robót związanych z podwyższeniem i uszczelnienia obwałowania rzeki Kłodnicy na odcinku od rekultywowanego zalewiska Wn-35 do ujścia potoku Chudowskiego oraz stanu robót hydrotechnicznych na potoku Chudowskim.

Zespół porozumiewawczy zdecydował o dalszym monitorowaniu realizacji zadań objętych wymienionymi uchwałami oraz dodatkowo podjął uchwałę o monitorowaniu robót hydrotechnicznych na rowie A w Przyszowicach.  

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

32 314 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 047 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP