Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

NWZA Bumechu zmieniło uchwałę o emisji warrantów

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
23-08-2012 12:11

NWZA Bumechu zdecydowało o zmianie podjętej w kwietniu uchwały o przeprowadzeniu emisji do 3 mln warrantów subskrypcyjnych serii B wymiennych na akcje serii E.

Walne Zgromadzenie poszerzyło krąg inwestorów, którym mogą zostać zaoferowane warranty, a także zniosło zapis dotyczący minimalnej ceny emisyjnej nowych akcji, która wcześniej została określona na 10 zł.
Dodatkowo NWZA podjęło uchwałę w sprawie zmiany statutu przewidującej upoważnienie zarządu do dokonania w okresie najbliższych trzech lat podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie wyższą niż 1 mln zł (kapitał docelowy).

- Decyzja o zniesieniu ceny minimalnej była podyktowana spadkiem kursu akcji spółki - mówi Zygmunt Kosmała, prezes zarządu Bumechu. Obecnie trudno byłoby oczekiwać, że przy cenie rynkowej na poziomie 8,5-9 zł inwestorzy finansowi byliby skłonni nabyć nowe akcje po 10 zł.

Zgodnie z nowymi zapisami warranty zostaną zaoferowane do objęcia inwestorom kwalifikowanym, a także obecnym i byłym członkom zarządu oraz Rady Nadzorczej i prokurentom spółki.

Bumech zamierza przeznaczyć środki z emisji na realizację celów strategicznych oraz zasilenie kapitału obrotowego.

- Specyfika działalności Bumechu sprawia, że spółka potrzebuje dużych nakładów na kapitał obrotowy - wyjaśnia Zygmunt Kosmała. - Jednostkowe koszty wyprodukowania kombajnów, czy też przygotowania wyposażenia przodków są znaczące, a wpływy pojawiają się dopiero po pewnym czasie. Dotychczas finansowaliśmy się głównie obligacjami, jednak jest to rozwiązanie w obecnych warunkach stosunkowo drogie i dość mocno obciążające nasze wyniki.

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu do Rady Nadzorczej spółki został powołany Paweł Ruka rekomendowany przez PKO TFI. Jest on drugim, po Robercie Fijołku, przedstawicielem instytucji finansowych w nadzorze Bumechu.

- Bumech, ze względu na bardzo dobre perspektywy rozwoju i wyraźnie niedoszacowany na tle spółek z branży kurs akcji, cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów finansowych - mówi prezes Kosmała. - W akcjonariacie spółki znajduje się aż 7 inwestorów instytucjonalnych z pakietami akcji przekraczającymi 5 proc., co jest sytuacją wyjątkową w skali całego rynku giełdowego w Polsce.
W pierwszej połowie marca zarząd spółki opublikował prognozę jednostkowych wyników na 2012 rok.

Zakłada ona, iż przychody ze sprzedaży spółki wyniosą w 2012 roku 120,1 mln zł (wzrost o 23 proc. r/r), EBITDA wyniesie 
34,6 mln zł (wzrost o 48 proc. r/r), natomiast zysk netto osiągnie poziom 10 mln zł (wzrost o 42 proc. r/r).

Bumech zakończył 2011 rok skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 7 mln zł, wobec 6,7 mln zł odnotowanych w 2010 roku. EBITDA wyniosła po czterech kwartałach 2011 r. 23,7 mln zł wzrastając o 47 proc. w ujęciu rok do roku.

Przychody Grupy Bumech osiągnęły w ubiegłym roku poziom 98 mln zł, co oznacza wzrost o 42 proc. w stosunku do roku 2010.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP