Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

"Nie ma wojny w JSW" - oświadczenie zarządu

Autor: wnp.pl (rs)
25-09-2007 15:33
"Nie ma wojny w JSW" - oświadczenie zarządu

Mimo że wniosek do prokuratury trafił 2 sierpnia br. to zarząd JSW SA prcuje normalnie, a jego członkowie realizują powierzone im zadania. Nie można więc mówić o wojnie - czytamy w dostarczonym nam oświadczeniu zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Dziennik Zachodni" napisał, że "we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczęła się totalna wojna. Może ona zaburzyć pozycję spółki, która zatrudnia ponad 19 tysięcy górników, jest największym producentem najwyższej jakości węgla koksującego w Europie".
Jak napisał "DZ", niegospodarność finansowa, działanie na szkodę firmy, tolerowanie w radach nadzorczych ludzi bez uprawnień - to główne zarzuty, jakie pojawiły się w doniesieniu do prokuratury, które złożył na współpracowników Marian Ślęzak, wiceprezes JSW. Według informatorów "Dziennika Zachodniego" w spółce, chodzi przede wszystkim o nieprawidłowości, jakie miały zostać wykryte w Zakładzie Logistyki Materiałowej.

Zobacz tekst: Wojna we władzach JSW

"Oczywiście rozstrzyganie kwestii spornych na forum publicznym nie leży w interesie spółki, niemniej prezes Marian Ślęzak, jak każdy obywatel, miał prawo odwołać się do prokuratury aby sprawdzić swoje wątpliwości. Wcześniej zgłaszał swoje zastrzeżenia zarządowi JSW SA, jednak jego działania nie spotkały się z akceptacją ze strony pozostałych członków zarządu, z czym prezes Ślęzak, sprawujący swoją funkcję z wyboru załogi, nie mógł się pogodzić" - głosi oświadczenie zarządu JSW.

"Jeśli chodzi o zarzut dotyczący braku uprawnień prezesa Daniela Ozona do bycia członkiem rady nadzorczej, oświadczamy, że prezes Ozon ma skończony kurs członków rad nadzorczych i czeka na wyznaczenie terminu egzaminu.

Zo do zarzutu dotyczącego sprawowania przez Gabriela Cyrulika fukcji członka rady nadzorczej Jastrzębskiej Agencji Turystycznej oświadczamy, iż jesteśmy w końcowej fazie zbywania tej spółki. Nowy właściciel został wybrany w drodze licytacji, obecnie czekamy jedynie na zgodę Ministerstwa Skarbu Państwa na sprzedaż firmy. Poza tym Gabriel Cyrulik nie "reprezentuje partii politycznej na zewnątrz oraz nie jest uprawniony do zaciągania przez nią zobowiązań finansowych". Takie oświadczenie złożył 27 czerwca tego roku na ręce prezesa JSW SA.

Jeśli chodzi o działania podejmowane przez dyrektora Zakładu Logistyki Materiałowej Jacka Mariana Pawłowskiego i oceny jego pracy oświadczamy, że dyrektor Pawłowski proprowadził skuteczną reorganizację powierzonej mu firmy i wdrożył nowy system zakupów stosowany w największych międzynarodowych korporacjach. Wdrożenie nowego systemu oraz zaangażowanie kierowanej przez niego załogi przynosi oszczędności w wysokości około 50 mln zł w skali roku.

Reorganizacja zakładu mającego newralgiczne znaczenia dla funkcjonowania spółki - tak jak większość zmian - spotkała się w początkowej fazie z oporem ze strony liderów związkowych oraz niektórych tracących zlecenia dostawców.

Można przypuszczać, ze powyższe doniesienia są odwetem za działania porządkujące sferę zakupów w JSW SA" - napisał zarząd spółki w oświadczeniu.

KOMENTARZE (9)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP