Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

New World Resources: 527,9 mln euro straty netto

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
06-11-2013 11:46

New World Resources odnotował 527,9 mln euro straty netto po 9 miesiącach br. Strata netto w trzecim kwartale wyniosła 132,2 mln euro.

New World Resources ogłosił nieaudytowane wyniki finansowe za pierwszych dziewięć miesięcy 2013 roku.
W trakcie dziewięciu miesięcy br. przychody z działalności kontynuowanej w wysokości 634 millionów euro, a zatem odnotowano spadek o 31 proc.

Gotówkowe jednostkowe koszty wydobycia były na poziomie 81 euro za tonę, wzrost o 17 proc. przy 25-procentowym spadku produkcji.

Produkcja węgla wyniosła 6,5 Mt, a sprzedaż 7,2Mt. Podział sprzedaży węgla wyglądał następująco: 48 proc. przypadło na węgiel koksowy i 52 proc. na węgiel energetyczny.

27 września NWR uzgodnił sprzedaż swej koksowej spółki OKK grupie Metalimex za kwotę brutto 95 millionów euro. Transakcja ma być zamknięta do końca roku.

NWR informował wcześniej, że w tym roku działania wzmacniające pozycję gotówkową spółki mają dać 100 mln euro. Po trzech kwartałach optymalizacja działalności przyniosła 85 mln euro, z czego 14 mln euro dała obniżka kosztów, 12 mln euro obniżka wydatków inwestycyjnych, a 59 mln euro aktywne zarządzanie kapitałem obrotowym. Uzyskanie kolejnych 16 mln euro planowane jest na czwarty kwartał.

- Jeżeli chodzi o cele na cały rok 2013, spodziewamy się produkcji i sprzedaży węgla odpowiednio na poziomie około 9 Mt oraz 9,5 Mt ze sprzedażą węgla podzieloną równo pomiędzy węgiel koksujący i energetyczny - mówi Gareth Penny, prezes NWR. - W oparciu o te wytyczne, dotyczące produkcji, spodziewamy się jednostkowych kosztów gotówkowych wydobycia za cały rok 2013 na poziomie euro 75-80/t. Naszym celem jest posiadanie bardziej efektywnej, ekonomicznej i bardziej elastycznej górniczej organizacji biznesowej do końca 2014 roku. Wpisuje się w to nasza decyzja o zaprzestaniu działalności niekonkurencyjnej kopalni Paskov mająca na celu znaczące polepszenie całościowego profilu kosztowego działalności górniczej NWR. Rozłożenie w czasie i warunki zamknięcia kopalni Paskov zostaną określone po dyskusjach z rządem czeskim i pozostałymi interesariuszami. Nowy układ zbiorowy na lata 2014 - 2018 jest aktualnie negocjowany. Proponujemy osiągnięcie niezbędnych oszczędności w kosztach personelu głównie poprzez redukcję systemu ponadstandardowych dodatków, w zamian wprowadzając system podziału zysków, co oznacza dużo bardziej zrównoważoną drogę do wypłaty bonusów dla pracowników na każdym poziomie w firmie. Wierzymy, że umowa ze związkami zawodowymi zostanie uzgodniona przed końcem bieżącego roku - zaznacza prezes NWR-u.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP