Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Negocjacje ws. sprzedaży Brzeszcz przedłużone do 30 września

Autor: wnp.pl (DC)
25-09-2015 20:42
Negocjacje ws. sprzedaży Brzeszcz przedłużone do 30 września
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podjął decyzję o przedłużeniu prowadzonych negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze do środy, 30 września br. - podała SRK.

SRK ocenia, że oferta składana w ostatnich dniach przez firmę RSG (spółka celowa, gdzie udziały ma Tauron, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica) nie odbiega w zasadniczej części, od warunków, które już 4 sierpnia zostały wyartykułowane w oświadczeniu zarządu Tauron Polska Energia.
- Na obecnym etapie, a negocjacje zmierzają już do końca, trudno uznać złożoną ofertę za respektującą interes Skarbu Państwa. Mimo tego, reprezentując interesy właściciela, a jednocześnie dbając o los pracowników kopalni i ich rodzin, zapraszamy przedstawicieli RSG do kontynuowania negocjacji w poniedziałek, 28 września br. Nieustannie mamy nadzieję, że wszyscy zebrani przy stole negocjacyjnym, faktycznie dążą do sfinalizowania transakcji, szanując interesy każdej ze stron – przekonuje SRK w komunikacie.

Jednocześnie SRK poinformowała, że w piątek, 25 września do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wpłynęło pismo firmy FTF Columbus z którego wynika, że w związku z możliwym przystąpieniem do spółki RSG, która już uczestniczy w negocjacjach dotyczących sprzedaży oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach, wycofuje swoją samodzielną ofertę.

SRK informuje także, że wbrew informacji jak pojawiła się w mediach Węglokoks Kraj (spółka z grupy Węglokoks) formalnie nie odstąpił od prowadzenia negocjacji ale jednocześnie przyznaje, że pomimo dwukrotnie ponawianego zaproszenia, przedstawiciele tej spółki nie podjęli dalszych rozmów na temat zakupu kopalni Brzeszcze.

Przypomnijmy, że zarząd Tauron Polska Energia podjął 4 sierpnia br. decyzję określającą warunki brzegowe nabycia części aktywów KWK Brzeszcze, na bazie których powstanie nowa kopalnia. W oparciu o wyniki analiz i rekomendacje doradców spółki i z uwagi na ryzyko zwrotu niedozwolonej pomocy publicznej, Tauron zapowiadał, że oferta zostanie złożona jedynie w przypadku sprzedaży aktywów przez SRK w trybie przetargu publicznego. Kluczowe jest również przeprowadzenie procesu restrukturyzacji tych aktywów przez SRK

Zarząd Taurona podkreślił, że SRK powinna zrealizować przed dniem zawarcia przez spółkę celową ostatecznej umowy nabycia program restrukturyzacji aktywów kopalni Brzeszcze obejmujący w szczególności: obniżenie poziomu zatrudnienia stałego do 828 etatów, zatrudnienie do 715 osób w formie outsourcingu, zmianę obecnego systemu wynagrodzeń na motywacyjny (średnio ok. 5 000 zł podstawy oraz część zmienna zależna od osiąganych wyników), poniesienie wcześniej zaplanowanych - w związku z wydzieleniem aktywów - niezbędnych wydatków na system wentylacyjny.

Tauron zadeklarował również nakłady inwestycyjne w Brzeszczach na lata 2016-2018 w wysokości 253 mln zł i docelowy roczny poziom wydobycia wynoszący ok. 1,5 mln ton od 2017 r.

KOMENTARZE (18)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP