PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Na spokojnie i płynnie przejść z KW do PGG

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
31-03-2016 09:54
Na spokojnie i płynnie przejść z KW do PGG
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Zarządy Kompanii Węglowej SA i Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. poinformowały związki o planowanym zbyciu przez Kompanię na rzecz PGG jedenastu kopalń, czterech zakładów i centrali KW.

Wskazano, że wymienione jednostki staną się częścią Polskiej Grupy Górniczej nie wcześniej niż 1 maja br., natomiast ich pracownicy zachowają pełną ciągłość zatrudnienia.
Poniżej prezentujemy informację przekazaną stronie społecznej przez zarządy Kompanii Węglowej i Polskiej Grupy Górniczej.

Informacja na podstawie art. 26.1 ustawy o związkach zawodowych:

„Na podstawie art. 26.1 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz.U. 2015 . poz. 1881 tekst jednolity) informujemy, że Kompania Węglowa S.A. (dalej Kompania Węglowa S.A.) zamierza zbyć na rzecz Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. (dalej PGG Sp. z o.o.) swoje przedsiębiorstwo obejmujące KWK Sośnica, KWK Halemba-Wirek, KWK Pokój, KWK Bielszowice, KWK Bolesław Śmiały, KWK Piast, KWK Ziemowit, KWK Chwałowice, KWK Jankowice, KWK Marcel, KWK Rydułtowy, Zakład Remontowo-Produkcyjny, Zakład Górniczych Robót Inwestycyjnych, Zakład Informatyki i Telekomunikacji, Zakład Elektrociepłownie (zwane dalej Oddziałami) wraz z którymi zostaną przeniesione wszystkie funkcje wspierające, zarządcze i nadzorcze tzw. centrali Kompanii Węglowej S.A.

W następstwie powyższej transakcji nastąpi przekazanie faktycznego władztwa nad Oddziałami do PGG Sp. z o.o. oraz przejście pracowników zatrudnionych w Oddziałach oraz realizujących ww. funkcje wspierające, zarządcze i nadzorcze tzw. Centrali Kompanii Węglowej S.A. do PGG Sp. z o.o.

Działalność przedsiębiorstwa Kompanii Węglowej S.A. w zakresie wyżej opisanym będzie kontynuowana w strukturach PGG Sp. z o.o.

Przewidujemy, że nastąpi to nie wcześniej niż z dniem 01 maja 2016 roku (Dzień Przejścia).

PGG Sp. z o.o., zgodnie z art. 23.1 Kodeksu Pracy, stanie się z Dniem Przejścia nowym pracodawcą dla pracowników zatrudnionych w Oddziałach oraz realizujących ww. funkcje wspierające, zarządcze i nadzorcze tzw. Centrali Kompanii Węglowej S.A., co dla pracowników oznacza pełną ciągłość zatrudnienia, a w szczególności brak konieczności zawierania nowych umów o pracę oraz uznanie ciągłości pracy u dotychczasowego i nowego pracodawcy, co ma wpływ m.in. na świadczenia uzależnione od stażu pracy.

Powyższe będzie się ponadto wiązać z przejęciem przez PGG Sp. z o.o. środków pieniężnych, należności i zobowiązań zakładowego funduszu świadczeń socjalnych Kompanii Węglowej S.A. stosownie do zasad określonych w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych z dnia 4 marca 1994 r. (tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 111)".

KOMENTARZE (30)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 705 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 663 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP