PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Marek Uszko: realizujemy potrzeby Kompanii Węglowej

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
30-08-2007 10:54
Marek Uszko: realizujemy potrzeby Kompanii Węglowej

Podstawowym założeniem przyjętej strategii spółki jest pełna realizacja interesów techniczno-ekonomicznych kopalń Kompanii Węglowej SA - mówi Marek Uszko, prezes Gliwickiego Zakładu Usług Górniczych Sp. z o.o.

Jaki wynik odnotowała firma po pierwszym półroczu 2007 roku i z jakim wynikiem zamierza zakończyć ten rok ?
- Gliwicki Zakład usług Górniczych Sp. z o.o. pierwsze półrocze 2007 roku zamknął dodatnim wynikiem finansowym netto w wysokości ok. 500 tys. zł., a osiągnięta rentowność sprzedaży netto wyniosła ok. 3 proc., co jest zgodne z założeniami. Zgodnie z planem techniczno-ekonomicznym na rok 2007 spółka planuje utrzymanie wyniku finansowego na poziomie 500 tys. zł.

W co firma ostatnio inwestowała i w co zamierza zainwestować w najbliższym czasie ? Jaki będzie koszt tych inwestycji ?

- Wypracowany zysk za lata ubiegłe, pozwolił na zaplanowanie działań inwestycyjnych i ich realizację w postaci zakupu ładowarki ŁBT 1200 i wozu wiertniczego z zastosowaniem do drążenia wyrobisk o przekroju ŁP 10 ÷ 12. Koszt tych zakupów inwestycyjnych przekroczył 2 mln zł. Przedsięwzięcia inwestycyjne spółki dotyczą również wyposażenia załogi w urządzenia małej mechanizacji, takich jak przecinarki zakrętaki, podpory i wiertarki. Zadania inwestycyjne ukierunkowane są na zakup specjalistycznego wyposażenia technicznego, który ma bezpośredni wpływ na poprawę warunków BHP zatrudnionej w spółce załogi oraz poprawę efektywności realizacji przyjętych zadań.

Jak przedstawiają się główne kierunki rozwoju firmy ?

- Podstawowym założeniem przyjętej strategii spółki jest pełna realizacja interesów techniczno-ekonomicznych kopalń Kompanii Węglowej SA związanych z terminowym i jakościowym wykonaniem wszystkich zadań wynikających z harmonogramu robót, przy zachowaniu pełnej konkurencyjności cenowej względem wykonawstwa własnego kopalń, jak i ofert innych firm.

Ważne dla pożądanego rozwoju spółki jest osiągnięcie zaplanowanego na poziomie minimalnym zysku i jego przeznaczenie na uzbrojenie techniczne, co również ma na celu urealnienie wielkości kapitałów własnych względem znacznego wzrostu zdolności produkcyjnych. Perspektywiczny rozwój spółki, stosownie do struktury potrzeb, wymaga rozbudowy bazy technicznej, szczególnie w zakresie specjalistycznych maszyn dla robót kamiennych.

Planowany rozwój zdolności produkcyjnej został osadzony głównie we wzroście liczebności załogi i podniesieniu kwalifikacji zawodowych pracowników. Wiąże się to z intensyfikacją działalności prowadzonej przez własny dział szkolenia i służby bezpieczeństwa pracy.

Rozmawiał: Jerzy Dudała

Gliwicki Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. jest firmą, w której sto procent udziałów ma Kompania Węglowa SA. Przedsiębiorstwo zarządzane przez Marka Uszkę świadczy swe usługi na potrzeby Kompanii Węglowej.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP