Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

M. Taras: audyt Bogdanki był nierzetelny

Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
05-10-2012 14:46

- W istocie byłem w CBA i na tym swój komentarz zakończę dla dobra sprawy. Natomiast jeżeli chodzi o kwestie merytoryczne, raport nie w ocenie mojej, tak jak pojawiły się informacje na rynku, ale w ocenie całego zarządu był raportem nierzetelnym, opartym na nieprawdziwych lub błędnych założeniach i przesłankach w konsekwencji prowadzących do również błędnych opinii - powiedział Mirosław Taras, były prezes LW Bogdanka.

Mirosław Taras został odwołany z funkcji prezesa zarządu i ze składu zarządu LW Bogdanka przez radę nadzorczą 27 września 2012 roku. Uchwała motywowana była rozbieżnością pomiędzy radą i prezesem co do konieczności wdrożenia rekomendacji z raportu audytorskiego.

- W imieniu pana prezesa Mirosława Tarasa złożyliśmy wczoraj w Sądzie Okręgowym w Lublinie pozew o stwierdzenie nieważności uchwały rady nadzorczej z 27 września 2012 roku w przedmiocie odwołania pana prezesa z funkcji prezesa zarządu kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka. Nasze wątpliwości prawne zaistniałej sytuacji budzą przede wszystkim dwie kwestie, a mianowicie kwestia relacji między zarządem i radą nadzorczą jeśli chodzi o kompetencje w zakresie prowadzenia spraw spółki i druga kwestia to kwestia raportu, który był podstawą odwołania prezesa Mirosława Tarasa z zajmowanej funkcji, a właściwie wątpliwości i pominięcia natury prawnej, które się w tym raporcie znalazły – wyjaśniała prof. Katarzyna Bilewska z kancelarii Salans.Z przedstawionych informacji wynika, że w ocenie Mirosława Tarasa raport audytorski dotyczący procedur zakupowych, na którym rada oparła swoją decyzję o jego odwołaniu m.in. nie uwzględnił przepisów prawa, a w szczególności prawa zamówień publicznych, któremu Bogdanka podlega jako zamawiający sektorowy oraz pomijał uwarunkowania techniczne branży górniczej związane z obowiązkowym stosowaniem prawa zamówień publicznych.

- Ten pozew ma na celu w istocie tylko jedną rzecz – ochronę moich dóbr osobistych i mojego dobrego imienia jako menadżera najlepszej w Polsce i jednej z najlepszych na świecie kopalni.(…) Miałem określony program, który chciałem przeprowadzić, którego nie będę mógł skończyć i w związku z tym, że ktoś może sądzić, iż ten pozew ma na celu mój powrót i dokończenie programu chciałem poinformować, że nie mam zamiaru wracać do Bogdanki. Przynajmniej przy obecnym składzie rady – mówił Mirosław Taras.

NA GIEŁDZIE

BOGDANKA [LWB]

kurs:

64.84 PLN 0.06 (0.09%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP