Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

M. Kostempski: Kopex chce uczestniczyć w rozwoju rynku energii

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
19-01-2010 04:57
M. Kostempski: Kopex chce uczestniczyć w rozwoju rynku energii

Z roku na rok wzrasta ilość klientów wybierających oferty konkurencyjnych sprzedawców energii elektrycznej. Kopex chce sprzedawać energię odbiorcom z różnych branż - mówi Marian Kostempski, prezes Kopex SA.

Ilu odbiorcom obecnie Kopex sprzedaje energię elektryczną? Czy są to tylko spółki z grupy kapitałowej Kopexu, czy też odbiorcy zewnętrzni?
- Ze wszystkich zawartych umów sprzedaży energii elektrycznej jedynie połowa dotyczy firm powiązanych kapitałowo z Kopex SA. Pozostałe dotyczą klientów zewnętrznych i stanowią znaczącą większość wolumenu energii sprzedawanego klientom końcowym. Aktualnie w trakcie negocjacji są kontrakty z kolejnymi klientami, z którymi planujemy rozpocząć współpracę w drugim kwartale br.

Jakim odbiorcom Kopex chce sprzedawać energię elektryczną?

- Kopex chce sprzedawać energię wszystkim klientom, ale nie wszystkim może. Z cała pewnością na dziś nie jesteśmy przygotowani technicznie i organizacyjnie do sprzedaży energii elektrycznej klientom masowym, jakim bez wątpienia są gospodarstwa domowe. Co do pozostałych klientów to muszę stwierdzić, że sprzedajemy energię elektryczną szerokiemu spektrum przedsiębiorstw. Wśród naszych klientów są firmy zajmujące się produkcją i przetwórstwem rolno-spożywczym, wydobyciem kopalin, produkcją maszyn i urządzeń oraz handlem i usługami. Sprzedajemy energię także do centrum handlowego, dużego ogólnopolskiego banku, hotelu i dealera samochodowego.

Skąd zainteresowanie Kopexu rynkiem energii?

- Kopex w całej historii swego istnienia pośrednio związany był i jest z branżą energetyki zawodowej, a to przez budowę kompletnych zakładów wydobywczych jak również elektrowni zawodowych, oczywiście w ramach konsorcjów z innymi firmami. Jakby naturalną koleją rzeczy zainteresowaliśmy się obrotem energią elektryczną i jak tylko stało się to możliwe rozpoczęliśmy działalność w tym zakresie. Należy wspomnieć, że stosowne koncesje na obrót energią elektryczną posiadamy od 1999 r. Sprzedaż energii elektrycznej uzupełnia naszą ofertę skierowaną do klientów, a wysokość marż kształtuje się na poziomie uzyskiwanym na tym rynku.

Czy Kopex oferuje odbiorcom tylko sprzedaż energii elektrycznej czy też jakieś usługi dodatkowe?

- Kopex dla klientów jest nie tylko sprzedawcą energii elektrycznej. Z powodzeniem prowadzi również projekty optymalizujące i wspomagające gospodarowanie energią elektryczną. Z naciskiem należy tu podkreślić, iż współpracujemy z klientami, w zakresie optymalizacji zużycia energii elektrycznej w procesach produkcyjnych. Stosowny projekt wdrożony dla spółek z grupy Kopex przyniósł grupie na przestrzeni ubiegłego roku ok. 20 proc. oszczędności w rachunkach za energię elektryczną. Podobne rozwiązania oferujemy również innym klientom.

NA GIEŁDZIE

KOPEX SA [KPX]

kurs:

3.62 PLN 0.00 (0.00%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP