Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

M. Brudniak: ludzie mają prawo wiedzieć o zakusach TDJ

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
26-03-2012 14:05
M. Brudniak: ludzie mają prawo wiedzieć o zakusach TDJ

Jutrzejsze zgromadzenie wybierze również głosami TDJ biegłego do wyceny akcji. Tymczasem od lipca 2011 roku spółkami Glinika zarządza kadra kierownicza powołana przez TDJ. To ta kadra będzie kształtowała końcowe wyniki roku 2011, które będą stanowiły bazę do wyceny akcji - mówi Mieczysław Brudniak, prezes Inwest Glinik.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

W Gliniku prowadzi się intensywną restrukturyzację polegającą na zbywaniu składników majątkowych i redukowaniu zatrudnienia - mówi dla portalu wnp.pl Mieczysław Brudniak, prezes Inwest Glinik.

Od 1 marca jest Pan - były szef Grupy Kapitałowej Glinik - prezesem Inwest Glinik Sp. z o.o. Spółka ta jest stroną umowy sprzedaży kontrolnego pakietu akcji Glinika na rzecz TDJ, właściciela Famuru. Na wtorek, 27 marca, zaplanowano w Warszawie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Fabryki Maszyn Glinik SA. Dlaczego ma się ono odbyć akurat w stolicy?
- Dobre pytanie w kontekście tego, że dotychczas walne zgromadzenia odbywały się w Gorlicach, w siedzibie spółki.

W porządku obrad zaplanowanych na 27 marca jest decyzja o przymusowym umorzeniu akcji posiadanych przez drobnych akcjonariuszy.

Regulamin zgromadzenia mówi, że jego zwołanie powinno być dokonane tak, by umożliwić udział w obradach możliwie jak największej liczbie akcjonariuszy. Ci drobni akcjonariusze to mieszkańcy Gorlic i okolic, to emeryci, pracownicy oraz byli pracownicy Glinika.
Można domniemywać, że nie pojawią się w Warszawie, a na pewno pojawiliby się w Gorlicach. Są więc ci drobni akcjonariusze rozczarowani decyzją miejsca zwołania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, bo dotychczas wszystkie zgromadzenia odbywały się na miejscu - w Gorlicach.

Warto tu zaznaczyć, że pewna grupa akcjonariuszy - którzy przed laty skupili od pracowników akcje pod bramą firmy - wynegocjowała w tajemnicy w lutym tego roku sprzedaż swoich akcji na rzecz spółki TDJ, właściciela między innymi Famuru.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że te osoby są zadowolone z uzyskanej ceny.

Jutrzejsze zgromadzenie wybierze również głosami TDJ biegłego do wyceny akcji. Tymczasem od lipca 2011 roku spółkami Glinika zarządza kadra kierownicza powołana przez TDJ. To ta kadra będzie kształtowała końcowe wyniki roku 2011, które będą stanowiły bazę do wyceny akcji.

Posiadacze akcji obawiają się, że ta wycena będzie bardzo niska?

- Dokładnie tak. Obawiają się, że będzie bardzo niska, mimo tego, że pozostawili te akcje jako dowód swego przywiązania do firmy, które zresztą TDJ - przedstawiając swą ofertę inwestycyjną - ocenił bardzo wysoko. Ludzie mają prawo wiedzieć o zakusach TDJ.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP