Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Lubelski Węgiel Bogdanka z Kodeksem Etyki

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
20-05-2011 08:44

Został przyjęty Kodeks Etyki Grupy Kapitałowej Lubelski Węgiel Bogdanka. To dokument korporacyjny, który wyznacza podstawowe standardy w wewnętrznych relacjach w firmie oraz wobec jej otoczenia zewnętrznego.

Kodeks Etyki zawiera misję spółki oraz definiuje podstawowe wartości, które są najważniejsze i którymi spółka i jej pracownicy będą się kierować wypełniając tę misję.
Są to uczciwość, profesjonalizm i odpowiedzialność. Kodeks jest również zbiorem uniwersalnych norm obowiązujących spółkę i jej pracowników we wzajemnych relacjach oraz wobec otoczenia.

Kodeks został zredagowany z podziałem na grupy tzw. interesariuszy, którzy mają wpływ na działalność spółki oraz na których funkcjonowanie ma wpływ spółka.

Kodeks stanowi rodzaj zobowiązania zarówno spółki, jak i jej pracowników do przestrzegania przyjętych regulacji.

To zobowiązanie jest jednym z podstawowych elementów strategii CSR (ang. corporate social responsibility) - społecznej odpowiedzialności biznesu, która wkrótce będzie opracowana i wdrażana w LW Bogdanka SA.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) - to taki sposób prowadzenia działalności przedsiębiorstwa, który zobowiązuje, zarówno do realizacji celów biznesowych, jak i do przyjęcia przez to przedsiębiorstwo odpowiedzialności za wpływ swojego działania na pracowników, akcjonariuszy, klientów i dostawców.

To również przyjęcie odpowiedzialności za rozwój lokalnych społeczności, poprawę jakości ich życia oraz za środowisko naturalne i jego ochronę. Jest to wyczulenie na potrzeby otocznia i dialog z tym otoczeniem.

CSR jest standardem zarządzania firmą uznawanym i praktykowanym na całym świecie. Przynosi on wymierne długofalowe korzyści i buduje wartość przedsiębiorstwa. Coraz więcej podmiotów gospodarczych stosuje go w Polsce. Jest również wkładem biznesu w tzw. politykę zrównoważonego rozwoju.

LW Bogdanka od lat realizuje w swojej działalności wiele praktyk odpowiedzialnego biznesu.

Wdrażając Kodeks Etyki, przygotowując strategię CSR oraz wpisując te elementy w struktury organizacyjne i praktykę zarządzania - spółka potwierdza że biznes jest dla ludzi. Prowadzony bowiem w odpowiedzialny sposób - po prostu się opłaca.

Jerzy DudałaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP