Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW: wybory zarządu, wpłynęło ok. 30 zgłoszeń

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
26-03-2014 09:22
KW: wybory zarządu, wpłynęło ok. 30 zgłoszeń
Fot. PTWP

Trwa postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska członków zarządu KW SA IX kadencji. Do KW trafiło ok. 30 zgłoszeń - dowiedział się portal wnp.pl.

Zgłoszenia można było składać do 25 marca. 26 marca koperty zostaną otwarte. Zgłoszenia zostaną sprawdzone pod kątem formalno-prawnym.
Chodzi o stanowiska: prezesa zarządu Kompanii Węglowej, wiceprezesa zarządu ds. ekonomiki i finansów, wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu, wiceprezesa ds. produkcji, wiceprezesa ds. pracy, wiceprezesa ds. restrukturyzacji i rozwoju. Około 30 osób chce się ubiegać o te stanowiska.

Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej zaplanowała rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na 25 kwietnia. W razie potrzeby rozmowy odbędą się także 26 kwietnia.

Przed nowym prezesem Kompanii i całym nowym zarządem tej spółki ogromne wyzwania. Niepopularne działania będą musiały znaleźć akceptację związków oraz właściciela.

Spółka ma wdrażać program restrukturyzacyjny. W planach ma między innymi sprzedaż kopalni Knurów-Szczygłowice Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Kompania jest w niezwykle trudnej sytuacji. Bez zdecydowanych działań spółka nie będzie miała szans wyjścia na prostą. Chyba, że dojdzie do scenariusza wyprzedaży w następnych latach kolejnych aktywów, ale nie o taką restrukturyzację przecież powinno chodzić.

Postępowania kwalifikacyjne określa wymogi stawiane kandydatom do zarządu KW.

Muszą się oni legitymować wykształceniem wyższym, co najmniej dziesięcioletnim stażem pracy, w tym pięcioletnim na stanowiskach kierowniczych, korzystaniem z pełni praw publicznych, posiadaniem pełnej zdolności do czynności prawnych, niepodleganiem określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, posiadaniem wiedzy określonej w §9 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie postępowania kwalifikacyjnego oraz w treści ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego.

W ogłoszeniu opisano szczegółowo wymogi dla funkcji prezesa oraz wiceprezesów.

Zgłoszenie kandydata musiało zawierać CV, list motywacyjny, dokumenty potwierdzające kwalifikacje oraz staż kandydata - w oryginałach lub potwierdzone przez notariusza, adwokata bądź radcę prawnego, zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności wystawione nie wcześniej niż trzy miesiące przed złożeniem zgłoszenia, zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowniczym.

Rada nadzorcza powiadomi kandydatów uczestniczących w postępowaniu kwalifikacyjnym o wynikach postępowania osobiście lub pisemnie.

Jerzy Dudała

Czytaj także: Mirosław Taras: zahamować degenerację Kompanii Węglowej
Kompania Węglowa chce sięgnąć po nowe złoża
KW: wybory nowego zarządu, zgłoszenia do 25 marca

KOMENTARZE (11)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP