PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW w zakresie szkód górniczych

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
15-04-2016 10:07
KW w zakresie szkód górniczych
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

31 marca br. Kompania Węglowa SA zbyła na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA Kopalnię Węgla Kamiennego Anna (wydzieloną część KWK Rydułtowy-Anna).

W związku z tym spółki zawarły porozumienie określające następujący zakres odpowiedzialności i tryb postępowania w sprawach szkód górniczych obowiązujący od dnia 1 kwietnia 2016 roku.
I tak, wnioski o naprawienie szkód, o zabezpieczenie przed szkodami górniczymi lub o zwrot kosztów za wykonane zabezpieczenia obiektu przed wpływami eksploatacji górniczej, będą przyjmowane przez KWK Rydułtowy.

W przypadku, gdy okaże się, że szkoda górnicza została spowodowana wyłącznie działalnością zakładu górniczego KWK Anna (dawniej Ruch Anna kopalni Rydułtowy-Anna), wniosek wraz ze sporządzoną przez KWK Rydułtowy opinią górniczo-geologiczną zostanie niezwłocznie przekazany do SRK SA, w celu jego dalszej obsługi i realizacji.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA, po otrzymaniu wniosku z KWK Rydułtowy, niezwłocznie powiadomi wnioskodawcę o przejęciu obsługi jego sprawy, względnie poinformuje go o oddaleniu zgłoszonych roszczeń.

W przypadku gdy okaże się, że szkody górnicze spowodowane są ruchem dwóch zakładów górniczych: KWK Anna i KWK Rydułtowy, obsługę i realizację złożonych wniosków prowadzić będzie KWK Rydułtowy, na podstawie trójstronnej ugody zawieranej z poszkodowanym przez Kompanię Węglową SA Oddział KWK Rydułtowy i Spółkę Restrukturyzacji Kopalń SA.

W przypadkach, w których Kompania Węglowa SA zawarła już z poszkodowanymi ugody o naprawy szkód, lecz do dnia 31 marca 2016 roku nie uregulowała podjętych w nich zobowiązań, Kompania Węglowa SA i Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA będą zawierać z poszkodowanymi trójstronne porozumienia: o zmianie stron ugody - w miejsce KW SA wstąpi SRK SA - o ile szkody związane są wyłącznie z ruchem zakładu górniczego KWK Anna, lub o przystąpieniu SRK SA do ugody (obok KW SA), o ile szkody są skutkiem ruchu dwóch zakładów górniczych: KWK Anna i KWK Rydułtowy.

Dla potrzeb planowanych inwestycji budowlanych lub nabywania nieruchomości gruntowych, położonych w granicach obszaru działalności górniczej KWK Anna, informacji o warunkach geologicznych i górniczych udzielać będzie KWK Rydułtowy.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


48 630 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 663 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP