PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW: w kolejnych latach więcej na inwestycje

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
11-04-2013 05:44
KW: w kolejnych latach więcej na inwestycje
Fot. PTWP

Struktura nakładów inwestycyjnych Kompanii Węglowej ma się kształtować następująco: udział budownictwa inwestycyjnego około 46-50 proc., natomiast udział zakupów gotowych dóbr 50-54 proc. - dowiedział się portal wnp.pl.

Do 2015 roku Kompania Węglowa planuje przeznaczać na inwestycje ok. 1 mld zł rocznie, natomiast w latach 2016-2020 przewiduje wzrost poziomu nakładów do poziomu 1,2-1,3 mld zł rocznie.
Jeżeli chodzi o strukturę nakładów inwestycyjnych, to powinna się kształtować następująco: udział budownictwa inwestycyjnego około 46-50 proc., natomiast udział zakupów gotowych dóbr 50-54 proc.

W związku z udostępnianiem do eksploatacji nowych pokładów, poziomów i złóż znaczący udział w ogólnej strukturze nakładów stanowić będą te ukierunkowane na realizację zadań z zakresu wyrobisk górniczych poziomych i pionowych (szybów).

Z kolei potrzeba inwestowania w majątek produkcyjny - w aspekcie prognozowanych zdolności produkcyjnych i stabilizacji frontu wydobywczego, poprawy stanu technicznego oraz unowocześniania i modernizacji wyposażenia w kopalniach - wpłynie na znaczny poziom udziału obudów zmechanizowanych i urządzeń transportowych w strukturze.

- Kontynuowane będą także zadania związane ze zwiększeniem zakresu odmetanowania kopalń i gospodarczego wykorzystania metanu, jak również mające na celu poprawę warunków klimatycznych pracowników zatrudnionych w wyrobiskach kopalni, w tym klimatyzacje grupowe - mówi portalowi wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej.

W związku z aktualnymi tendencjami na rynku Kompania Węglowa na 2013 rok przyjęła wielkość nakładów inwestycyjnych w wysokości ok. 1 mld zł.

W strukturze tych nakładów podział na podstawowe grupy i obszary inwestowania - przedsięwzięcia - przedstawia się następująco. Na budowy lub rozbudowy poziomów wydobywczych, udostępnianie partii pokładów (drążenie wyrobisk górniczych) ma pójść kwota ok. 161 mln zł.

Z kolei budowy i pogłębianie szybów, modernizacja szybów (wraz ze zbrojeniem szybu, z urządzeniami i obiektami na dole kopalni, w szybie i na powierzchni kopalni) pochłonie ok. 49 mln zł, a wyposażenie techniczne przodków eksploatacyjnych i przygotowawczych (w tym: kompleksy ścianowe, sekcje obudowy zmechanizowanej, kombajny, przenośniki zgrzebłowe, wyposażenie elektryczne zasilające) będzie kosztować ok. 203 mln zł.

Natomiast transport dołowy tj. odstawa urobku, transport materiałów, przewóz załogi do ścian i przodków (głównie przenośniki taśmowe, kolejki spalinowe, wozy, platformy) to kwota ok. 105 mln zł.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP