PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW: ustalenia w sprawie funduszu motywacyjnego

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
07-11-2012 11:03

Piątego listopada związki działające w Kompanii Węglowej doszły do porozumienia z zarządem w sprawie funkcjonowania funduszu motywacyjnego oraz wypłaty premii motywacyjnej.

Ustalenia z 5 listopada to pokłosie zakończonych porozumieniem rozmów, które odbyły się 5 października w Kompanii Węglowej.
Wówczas negocjacje skończyły się podpisaniem porozumienia, więc oddaliło się widmo wszczęcia przez związki sporu zbiorowego.

W zawartym 16 lutego br. porozumieniu pomiędzy zarządem KW a związkami, zarząd zobowiązał się, że w drugiej połowie roku, po przeanalizowaniu wyników finansowych, obydwie strony wznowią negocjacje płacowe.

I tak się stało. Analiza I półrocza w wykonaniu KW wykazała, że było ono korzystne dla spółki, natomiast II półrocze będzie słabsze, stąd rozmowy 5 października praktycznie wyczerpały kwestie płac w tym roku.

Podpisano porozumienie o częściowym wyrównywaniu dysproporcji płacowych w kopalniach należących do KW.

Później pracowano nad regulaminem dotyczącym przyznawania premii motywacyjnych.

I tak 5 listopada związki doszły do porozumienia z zarządem w sprawie funkcjonowania funduszu motywacyjnego oraz wypłaty premii motywacyjnej.

O tym, czy środki zostaną wypłacone, zadecyduje realizacja założonego wydobycia (70 procent funduszu) i/lub postępu robót przygotowawczych (30 procent).

Obydwie strony uzgodniły stopień partycypacji poszczególnych grup pracowniczych KW SA w funduszu.

I tak, dla pracowników dołowych współczynnik wysokości premii wyniesie 1, z kolei zatrudnieni w zakładach przeróbki otrzymają 0,65 tej kwoty, natomiast pracownicy fizyczni na powierzchni 0,4, a pozostali pracownicy 0,25.

Wpływ na wysokość premii wypłacanej danej osobie będzie mieć liczba przepracowanych dni oraz wymiar czasu pracy.

Ostatecznym terminem wypłaty premii motywacyjnej za dany rok będzie data 10 lutego roku następnego.

Gdyby zakład przez większą część roku wydobywał zgodnie z planem, bądź nawet ponad plan, a w pewnym momencie doszłoby do załamania wydobycia na skutek nieprzewidzianych zdarzeń i w skali roku plan nie zostałby wykonany, to wówczas wydobycie i wykonane metry zostałyby rozliczone kwartalnie.

A zatem pracownicy otrzymaliby premie za kwartały, w których plan lub postęp w przodkach został zrealizowany.

Ponadto podpisano aneks do porozumienia z 2004 roku, który pozwoli ujednolicić zaliczanie lat pracy do Karty Górnika we wszystkich kopalniach znajdujących się w strukturach Kompanii Węglowej.

Kompania Węglowa jest największa spółką górniczą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Obecnie w KW wdrażany jest plan mający na celu zminimalizowanie skutków spowolnienia gospodarczego przekładającego się na spadek cen węgla oraz mniejsze zapotrzebowanie na ten surowiec.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP