PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW: ponad 12 mln zł na naprawę szkód górniczych w gminie Marklowice

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
23-12-2011 11:34

W 2010 roku Kompania Węglowa naprawiła szkody górnicze na terenie gminy Marklowice w 1031 obiektach, ponosząc koszty w łącznej kwocie 11,4 mln zł.

W Urzędzie Gminy Marklowice 19 grudnia odbyło się posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego dla koordynacji eksploatacji pod terenami tej gminy.
W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku, Urzędu Gminy Marklowice oraz Kompanii Węglowej SA.

Przedmiotem obrad były m.in. następujące zagadnienia: przebieg eksploatacji górniczej w 2011 roku, stopień realizacji ustaleń zawartych w uchwałach Komisji ds. Ochrony Powierzchni przy WUG, Komisji Koordynacyjnej dla Eksploatacji Górniczej w Polu Marklowice oraz w postanowieniach i opiniach do planu ruchu kopalń Jankowice i Marcel.

Poza tym omówiono wykonanie planu napraw szkód za 2010 i 2011 rok, a w szczególności budynków nadmiernie wychylonych oraz jednorazowo odszkodowanych, omówiono też kwestię ograniczenia eksploatacji węgla pod Strefą Aktywności w Marklowicach, jak również projekty przygotowane do uchwalenia przez Radę Gminy Gierałtowice dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów gminy w których planowana jest eksploatacja przez KWK Marcel.

Wójt Gminy Marklowice poinformował strony o terminie uchwalenia przez Radę Gminy Gierałtowice dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonów gminy leżących na południe od ulicy Wyzwolenia oraz na zachód od ulicy Wiosny Ludów.

W związku z tym, że w planach tych nie uwzględniono wniosków Kompanii. o zawarcie zapisów umożliwiających prowadzenie w tych rejonach eksploatacji przez KWK Marcel - przedstawiciele spółki zwrócili się do wójta o wycofanie z porządku obrad Sesji Rady Gminy Marklowice przygotowanych projektów planów.

Zaproponowano, aby w miesiącu styczniu przeprowadzić rozmowy z radnymi Rady Gminy Marklowice w celu przekonania ich do zmian niekorzystnych dla górnictwa zapisów w mpzp.

Przedstawiciele Kompanii ponowili prośbę o rozpatrzenie wniosku złożonego w 2010 r. do Gminy Marklowice o wydzierżawienie terenów przemysłowych w Marklowickiej Strefie Aktywności Gospodarczej na czas przewidzianych wpływów na jej powierzchnię i umożliwienie wyeksploatowania zalegających tym terenem zasobów węgla w ilości 12 mln ton.

Warto odnotować, że na terenie gminy Marklowice odnotowywane są wpływy eksploatacji górniczej prowadzonej przez Oddziały KW SA: KWK Marcel oraz KWK Jankowice.

W 2010 roku Kompania Węglowa naprawiła szkody górnicze na terenie gminy Marklowice w 1031 obiektach i w związku z tym poniosła koszty w łącznej kwocie 11,4 mln zł.

Do końca listopada 2011 r. na naprawę szkód górniczych przeznaczono 12,2 mln zł, co oznacza wzrost nakładów w stosunku do roku poprzedniego i przekroczenie założonego na bieżący rok planu napraw szkód.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP