PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW liczy na szybką decyzję ws. koncesji na nową kopalnię

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
07-09-2012 05:39
KW liczy na szybką decyzję ws. koncesji na nową kopalnię
Fot. PTWP

Liczymy, że w ciągu najbliższych tygodni Ministerstwo Środowiska przyzna nam koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węgla kamiennego w rejonie Pawłów na Lubelszczyźnie - mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes Kompanii Węglowej.

Kompania Węglowa złożyła 10 maja br. w Ministerstwie Środowiska wniosek o udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węgla kamiennego w rejonie Pawłów na okres 5 lat. Kompania nadal czeka na decyzję resortu środowiska w tej sprawie.
- Liczyliśmy, że Ministerstwo Środowiska udzieli nam koncesji na przełomie lipca i sierpnia br. Żadnych dodatkowych pytań do nas nie złożono, liczymy więc, że to kwestia tygodni, kiedy Ministerstwo Środowiska udzieli nam koncesji - mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Pomimo że Kompania nie ma jeszcze koncesji, przygotowuje się już do rozpoczęcia prac przygotowawczych. Projekt robót geologicznych na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża w rejonie Pawłów, na zlecenie KW wykonał Państwowy Instytut Geologiczny-Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski w Sosnowcu.

Projektowane roboty geologiczne prowadzone będą w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim, w gminach: Siedliszcze, Rejowiec Fabryczny i Rejowiec oraz Rejowiec Fabryczny miasto.

Kompania podkreśla, że rejon objęty robotami położony jest w obszarze słabo zurbanizowanym, poza obszarami przyrodniczo chronionymi. Jest to bardzo istotne w momencie starań w przyszłości o pozyskanie koncesji na wydobywanie węgla kamiennego ze złoża.

W ramach projektu robót geologicznych w rejonie Pawłów o powierzchni 70 km kwadratowych zaprojektowanych jest 8 otworów wiertniczych do głębokości 1000 m. - Szacunkowy koszt ich wykonania wyniesie ok. 11 mln zł.

Wykonanie otworów pozwoli na lepsze udokumentowanie złoża, uściślenie budowy geologicznej i warunków górniczych, co pozwoli sporządzić dokumentację geologiczną złoża w kategorii C1, na podstawie której sporządzany jest projekt zagospodarowania złoża wymagany na etapie starania się o koncesję na wydobywanie węgla kamiennego.

KW zapewnia, że złoże charakteryzuje się dobrymi parametrami jakościowymi i mało skomplikowaną tektoniką, co powinno umożliwić projektowanie frontów wydobywczych o dużych wybiegach.

W rejonie Pawłów występuje od 3 do 10 pokładów bilansowych o średniej miąższości 1,34 m (najbardziej interesujące pokłady, to 305, 309, 315 i 318).

Szacowana wielkość zasobów bilansowych w złożu to około 840 mln ton, a prognozowana ilość zasobów operatywnych wynosi około 185 mln ton.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP