PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KW: duża kasa na usuwanie górniczych szkód

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
22-04-2010 10:55
KW: duża kasa na usuwanie górniczych szkód

W pierwszym kwartale Kompania Węglowa prowadziła naprawy szkód w 20 obiektach w Zabrzu kosztem 1,3 mln zł - dowiedział się portal wnp.pl.

Zespół Porozumiewawczy dla oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze ma łagodzić potencjalne konflikty na linii przedsiębiorca górniczy - użytkownicy powierzchni terenu górniczego (reprezentowani przez władzę samorządową) i wspólne poszukiwanie rozwiązań akceptowalnych przez obie strony, w zgodzie z przepisami, nad czym czuwa organ nadzoru górniczego.

Ostatnie tj. trzecie z kolei posiedzenie zespołu miało miejsce 22 kwietnia 2010 roku. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Zakładu Górniczego Siltech Sp z o.o., Kompanii Węglowej SA.

Przedmiotem obrad były następujące zagadnienia: przebieg eksploatacji górniczej w IV kwartale 2009 r. i w I kwartale 2010 r., eksploatacja projektowana w II i w III kwartale 2010 r oraz oddziaływanie tych eksploatacji na powierzchnię terenu, realizacja napraw szkód górniczych w IV kwartale 2009 r. i w I kwartale 2010 r., ocena działań kopalń przez władze Miasta i przez dyrektora OUG w Gliwicach, bieżące problemy w zakresie ochrony powierzchni terenu i usuwania szkodliwych skutków działalności górniczej.

W 2009 roku na terenie Zabrza Kompania Węglowa naprawiała szkody górnicze w 76 obiektach ponosząc koszty w łącznej kwocie 5 mln zł, co oznacza, iż każda tona węgla wydobyta spod miasta w 2009 r. była obciążona kosztem szkód górniczych w wysokości 2,94 zł.

W porównaniu z 2009 r. w bieżącym roku zakłada się wzrost nakładów na usuwanie szkód górniczych o 28 proc., tj. do poziomu 3,94 zł/t wydobytego węgla przy wydobyciu na porównywalnym poziomie do roku ubiegłego.

W I kwartale Kompania Węglowa prowadziła naprawy szkód w 20 obiektach, kosztem 1,3 mln zł.

Odbyło się również posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego w Rudzie Śląskiej 21 kwietnia 2010 r., w siedzibie KWK Halemba-Wirek.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Kompanii Węglowej SA.

W 2009 r. Kompania Węglowa naprawiała szkody górnicze na terenie Rudy Śląskiej w 725 obiektach i poniosła w związku z tym koszty w łącznej kwocie 57 mln zł, co oznacza, iż każda tona węgla wydobyta spod miasta w 2009 r. była obciążona kosztem szkód górniczych w wysokości 12,55 zł (przy średniej w całej Kompanii na poziomie 4,70 zł/t wydobytego węgla).
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


60 678 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 254 885 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 639 ofert w bazie

2 781 799 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP