PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kto zarządza górnictwem?

Autor: wnp.pl (Marcin Łęczek)
12-02-2008 12:26
Kto zarządza górnictwem?

W ciągu ostatnich dni doszło do zmian na stanowiskach członków zarządów spółek węglowych. Wciąż nie rozstrzygnięty jest konkurs na stanowisko prezesa "Bogdanki". Poniżej publikujemy zbiorcze zestawienia aktualnych składów zarządów

Kompania Węglowa SA
Prezesem zarządu nadal jest Grzegorz Pawłaszek, powołany na to stanowisko w lipcu 2006 r. Wiceprezesami są: ds. produkcji - Marek Majcher, Henryk Reyman, a w ostatnich dniach powołani na swoje stanowiska zostali również wiceprezesi: ds. inwestycji - Włodzimierz Mikoda, ds. spraw pracowniczych - Piotr Rykala (był już wiceprezesem KW w latach 2006-2007, potem nadal pracował w firmie na stanowisku dyrektorskim w Kompanii. Działa też w Związku Pracodawców Górnictwa Węgla Kamiennego), ds. handlu - Mirosław Kugiel (ostatnio dyrektor pionu produkcji w Katowickim Holdingu Węglowym, wcześniej m.in. członek zarządu KHW, dyrektor kopalni oraz prezes nieistniejącej już Rybnickiej Spółki Węglowej) oraz ds. przekształceń własnościowych - Jacek Korski (jest inżynierem górnikiem i doktorem nauk technicznych Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. W kopalni Makoszowy w Zabrzu pełnił funkcję naczelnego inżyniera. Był członkiem zespołu ekspertów ds. oceny projektów inwestycyjnych i zdolności produkcyjnych kopalń przy Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa. Ostatnio był dyrektorem i kierownikiem Ruchu Zakładu Górniczego Kopalni Węgla Kamiennego Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych).

Jastrzębska Spółka Węglowa SA
Od marca 2007 r. prezesem zarządu jest Jarosław Zagórowski. Ostatnio powołanym wiceprezesem ds. nadzoru właścicielskiego i strategii kapitałowej jest Tadeusz Kosek (pracował wcześniej jako dyrektor biura logistyki i gospodarki materiałowej w Kompani Węglowej. Kosek jest z wykształcenia ekonomistą). Stanowiska pozostałych wiceprezesów piastują: ds. ekonomicznych - Robert Ostrowski, ds. marketingu i jakości węgla - Grzegorz Czornik, ds. biura produkcji - Andrzej Tor i ds. pracowniczych - Marian Ślęzak.

Katowicki Holding Węglowy SA
Prezesem od sierpnia 2003 r. jest Stanisław Gajos. Wiceprezesem ds. handlu jest Marek Klusek (wcześniej dyrektor ds. ekonomiczno-handlowych w kopalni Wesoła), członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprawy ekonomiczne - Marian Sztuka (wcześniej wiceprezes ds. finansowych Centralnej Stacji Ratownictwa Górnictwa), wiceprezesem ds. produkcji - Wojciech Dygała, natomiast ds. pracy - Waldemar Mróz.

Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA
Tutaj trwa aktualnie konkurs na prezesa zarządu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześciu kandydatów. Stanowiska wiceprezesów obejmują obecnie: ds. produkcji - Zbigniew Stopa, ds. ekonomiczno - finansowych - Stanisław Misterek, ds. rozbudowy, handlu i logistyki - Waldemar Berenciak, natomiast kierownikiem ruchu i członkiem zarządu jest Janusz Chmielewski.
O ostatnich zmianach w górniczych zarządach czytaj również: Kadrowa miotła w górnictwieSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP