PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kopex: restrukturyzacja finansowa, majątkowa i operacyjna

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
27-06-2016 11:40
Kopex: restrukturyzacja finansowa, majątkowa i operacyjna
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Zarząd Kopeksu poinformował, że przy współpracy profesjonalnych doradców jest w trakcie finalizacji  prac nad programem restrukturyzacji operacyjnej, majątkowej i finansowej Grupy Kopex.

Jako jego podstawowe założenia przyjęto trzy obszary: restrukturyzacji zadłużenia, restrukturyzacji operacyjnej oraz zaangażowania inwestora strategicznego.
Program kompleksowej restrukturyzacji obejmuje głównie redukcję zbędnego majątku, sprzedaż i likwidację części spółek zależnych i stowarzyszonych, dla których stopa zwrotu z inwestycji oraz ryzyka biznesowe nie uzasadniają  kontynuacji podjętej w przeszłości inwestycji kapitałowej, a także restrukturyzację zatrudnienia.  

Kopex podał, że założono realizację szeregu inicjatyw polegających między innymi na centralizacji i standaryzacji procesów zakupowych, sprzedażowych, logistycznych i inwestycyjnych oraz zarządzania płynnością w Grupie.

Program restrukturyzacji obejmuje też konsolidację zakładów produkcyjnych.

Równolegle do prac nad programem restrukturyzacji podejmowane są na bieżąco działania restrukturyzacyjne i inicjatywy przewidziane w projektowanym dokumencie.

Głównym efektem programu  restrukturyzacji ma być optymalizacja kosztów działalności Grupy Kopex, koncentracja na core-businessie, konsolidacja poszczególnych obszarów działalności oraz poprawa efektywności wykorzystania zasobów osobowych i majątkowych Grupy.

Zakłada się, że docelowo Grupa Kopex będzie obejmowała maksymalnie kilkanaście spółek z obecnych trzydziestu jeden.

Efekt wdrożenia programu restrukturyzacji Grupy Kopex szacowany jest na poziomie 80 -110 mln zł oszczędności rocznie.

W Kopeksie podkreślają, że sprzedaż majątku zbędnego bądź niezwiązanego z podstawową działalnością Grupy, niebędącego aktywami strategicznymi, ma poprawić przepływy Grupy, w szczególności w okresie intensywnych procesów restrukturyzacyjnych.

W ramach podejmowanych działań restrukturyzacyjnych - podał Kopex - polegających między innymi na zaniechaniu części działalności zachodzi konieczność  wyceny wartości zbywanego majątku, utworzenia niezbędnych rezerw oraz ich ujęcie w sprawozdaniu finansowym.

W toku trwających analiz restrukturyzacyjnych oraz związanych z nimi aktualizacji planów techniczno-ekonomicznych spółki i podmiotów zależnych, zachodzi konieczność aktualizacji testów na utratę wartości bilansowej aktywów zgodnie z MSR 36.

W wyniku przeprowadzonych dotychczas analiz restrukturyzacyjnych oraz aktualizacji testów na utratę wartości aktywów zarząd Kopeksu spodziewa się konieczności zawiązania rezerw i utworzenia odpisów aktualizujących wartość aktywów w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym w wysokości nieprzekraczającej 535 mln złotych, przed uwzględnieniem efektu podatkowego.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (10)

KOPEX SA [KPX]

kurs:

3.66 PLN 0.02 (0.55%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


39 064 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP