Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kopex posiada zamówienia na roboty górnicze za 850 mln zł

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
09-12-2011 16:19

Po podpisaniu umów na roboty górnicze w KGHM Polska Miedź i OKD portfel zamówień grupy Kopex w segmencie usług górniczych ma wartość około 850 mln zł. Grupa liczy na kolejne zlecenia.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, spółka z grupy Kopex, uczestniczy w rozmowach nad pozyskaniem kolejnych kontraktów szybowych w Polsce i na rynkach zagranicznych.
Kopex-PBSz będzie uczestniczył w dwóch kolejnych przetargach na usługi górnicze w kopalniach czeskich należących do NWR.

- Spodziewamy się, że rozstrzygnięcie przetargów będzie na naszą korzyść. Liczymy na rozwój współpracy z NWR nie tylko w obszarze usług górniczych, ale także maszyn i urządzeń dla górnictwa. Ponadto widzimy duże szanse na zdobycie kontraktu w usługach górniczych w Rosji. Referencje Kopex-PBSz oraz bardzo dobrze rozpoznawalna marka Kopex na rynku rosyjskim będą nam sprzyjać – mówi Marian Kostempski, prezes zarządu Kopex S.A.

Przypomnijmy, że Kopex-PBSz wykona za 153,6 mln zł roboty chodnikowe w Zakładzie Górniczym „Rudna” należącym do KGHM. Po podpisaniu 28 listopada br. aneksu do umowy łączna wartość kontraktu Kopex-PBSz z KGHM zwiększyła się do kwoty 565,6 mln zł. Dotychczas Kopex-PBSz realizował roboty chodnikowe dla KGHM w Zakładzie Górniczym „Polkowice-Sieroszowice”. Okres realizacji umowy z KGHM został wydłużony do 31 grudnia 2016 roku, poprzedni termin był do 31 grudnia 2015 roku.

- Współpraca pomiędzy Grupą Kopex a KGHM Polska Miedź od wielu lat układa się bardzo dobrze. Zakres wykonywanych prac dla KGHM znacząco się zwiększył w 2007 roku, gdy zawarty został kontrakt na wykonanie w latach 2007-2011 wyrobisk górniczych o łącznej długości około 20 kilometrów. Efektem bardzo dobrej współpracy była propozycja zawarcia w grudniu 2010 roku aneksu przedłużającego okres obowiązywania umowy do 2015 roku i poszerzającego zakres wykonania prac blisko trzykrotnie, do 58,9 km bieżących wyrobisk chodnikowych w ZG „Sieroszowice-Polkowice”. Teraz mamy kolejny aneks na wykonanie robót chodnikowych w ZG „Rudna”, który zwiększa wartość naszej umowy z KGHM do ponad 565 mln zł. - dodaje Marian Kostempski, prezes zarządu Kopex S.A.

Aneks do umowy z KGHM jest kolejnym znaczącym kontraktem pozyskanym ostatnio przez Kopex-PBSz. 5 grudnia Kopex-PBSz podpisał umowę wykonania pogłębienia szybu CSA 2 kopalni Karvina w Czechach, należącej do koncernu NWR, o wartości 885,2 mln koron czeskich, co stanowi 157,3 mln zł po przeliczeniu według kursu z 5 grudnia br.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP