Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kopex: odwołanie prezesa zarządu Mariana Kostempskiego

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
10-01-2012 10:27
Kopex: odwołanie prezesa zarządu Mariana Kostempskiego
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Rada Nadzorcza spółki Kopex odwołała prezesa zarządu Mariana Kostempskiego. Krzysztof Jędrzejewski zostanie powołany na prezesa zarządu.

10 stycznia Rada Nadzorcza Kopeksu odwołała Mariana Kostempskiego z funkcji prezesa zarządu spółki. Na stanowisko prezesa zarządu Rada Nadzorcza zamierza powołać Krzysztofa Jędrzejewskiego, głównego akcjonariusza Kopeksu, który ma w planie poszerzenie składu zarządu oraz zmianę sposobu zarządzania.
- Zmiana na stanowisku prezesa zarządu jest zawsze dużym wydarzeniem dla spółki, jej akcjonariuszy, pracowników i kontrahentów - mówi Krzysztof Jędrzejewski, główny akcjonariusz i przewodniczący Rady Nadzorczej Kopex SA. - Powstaje wtedy pytanie o powody decyzji i jej wpływ na dalsze funkcjonowanie firmy. Decyzja Rady Nadzorczej, której jako przewodniczący udzieliłem poparcia, jest związana z realizacją strategicznych planów rozwoju Grupy. Jako Rada Nadzorcza jesteśmy zdania, że na obecnym etapie funkcjonowania Grupy Kopex niezbędne jest wprowadzenie zarządzania zespołowego, bardzo precyzyjnego podziału kompetencji w zarządzie oraz poszerzenie składu zarządu, w tym poprzez włączenie do zespołu nowych członków z doświadczeniem międzynarodowym. Dogoniliśmy liderów światowych, jeśli chodzi o produkty i technologie, teraz chcemy im dorównywać również pod względem sposobu zarządzania. Chciałbym podkreślić, że odwołanie Pana Mariana Kostempskiego następuje w momencie, gdy Grupa Kopex jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Zakończony właśnie rok zamknie rekordowym dotychczas poziomem przychodów i zysku netto. Co więcej, spółka ma zapewniony portfel zamówień, a więc i bezpieczeństwo funkcjonowania, na co najmniej kilka kolejnych kwartałów. To gwarantuje bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich zmian. Doceniam wkład pracy, jaki Marian Kostempski wniósł w stworzenie i rozwój Grupy Kopex, szczególnie na rynkach zagranicznych oraz w obszarze rozwoju nowych produktów. Chciałbym kontynuować współpracę z Panem Kostempskim, którego kompetencje i doświadczenie bardzo cenię, dlatego zaproponowałem mu współpracę w nowej formule.

Jako priorytetowe zadanie Krzysztof Jędrzejewski obrał reorganizację i „umiędzynarodowienie” stylu zarządzania oraz uporządkowanie sfery human resources.

Te działania będą wspierać realizację strategicznych celów Grupy Kopeksu, czyli budowanie przewagi technologicznej i rozwój na najbardziej konkurencyjnych i wymagających rynkach zagranicznych.

- Będę zarządzać procesem budowy znacznie szerszego niż obecnie zespołu zarządzającego, do którego weszłyby zarówno kluczowe osoby z wewnątrz Grupy Kopeksu jak i spoza niej, kierując się kryterium doświadczenia i komplementarności kompetencyjnej - mówi Krzysztof Jędrzejewski.

Marian Kostempski pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Kopex od czerwca 2008 roku. Wcześniej był prezesem zarządu spółki Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP